אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוסי סילמן נשאר מנכ"ל משרד הרווחה ‑ בינתיים צילום: עמית שעל

יוסי סילמן נשאר מנכ"ל משרד הרווחה ‑ בינתיים

שר הרווחה חיים כץ משאיר בתפקידו את מנכ"ל המשרד לפחות עד סוף השנה כדי שיסייע לו בהכנת התקציב. בתקופה זו יפעל להגדלת מספר העובדים הסוציאליים בלשכות הרווחה

03.06.2015, 09:12 | מיקי פלד

שר הרווחה חיים כץ החליט אתמול שמנכ"ל המשרד יוסי סילמן יישאר בתפקיד לפחות עד סוף השנה כדי לסייע בהכנת תקציב המשרד. תקציב משרד הרווחה נחשב לאחד הגדולים ומגיע לכ־8 מיליארד שקל בשנה, לא כולל הביטוח הלאומי, שהאחריות עליו היא של השר ולא של המשרד.

ההחלטה על הארכת הכהונה התקבלה בישיבה שבה סוכם בין השאר כי המשרד יפעל להגדלת התקן של העובדים הסוציאליים בלשכות הרווחה. זאת לאחר שבנובמבר האחרון, במהלך ישיבה של ועדת העבודה והרווחה של הכנסת אותה ניהל כץ, אמר סילמן כי אין בהכרח צורך בהוספת תקנים של עובדים סוציאליים, אלא בשיפור תפוקתם. נציגי העובדים הסוציאליים שנכחו באותה ישיבה טענו כי הם יצאו בתחושה שהמנכ"ל אינו מגבה את העובדים הסוציאליים שהוא אחראי עליהם. עתה יצטרך סילמן לפעול בניגוד להשקפת עולמו, ולהגדיל את מספר העובדים הסוציאליים.

יוסי סילמן. לפני כחצי שנה התנגד להגדלת תקן העובדים הסוציאליים, צילום: עמית שעל יוסי סילמן. לפני כחצי שנה התנגד להגדלת תקן העובדים הסוציאליים | צילום: עמית שעל יוסי סילמן. לפני כחצי שנה התנגד להגדלת תקן העובדים הסוציאליים, צילום: עמית שעל

סילמן מונה לתפקיד על ידי השר הקודם מאיר כהן, לאחר שניהל את אחד ממטות השטח של מפלגת יש עתיד בבחירות הקודמות. למרות זאת,

במהלך הזמן היחסים בין השניים התעכרו מאוד, בין השאר בשל מחלוקות על יישום תוכניות המשרד.

כבר עם כניסתו של כץ לתפקיד החדש הוצעו לו שמות של מחליפים לסילמן. כץ שקל בחיוב את המועמדים, אך לאחר שיחה בין השניים אמרו מקורבים לכץ שהוא ככל הנראה ישאיר את סילמן בתפקיד לפחות בחודשים הקרובים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות