אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכה לכלל ביוטכנולוגיה ואלביט מדיקל: נוברטיס לא תממש את האופציה על גמידה סל צילום: מיקי נועם אלון

מכה לכלל ביוטכנולוגיה ואלביט מדיקל: נוברטיס לא תממש את האופציה על גמידה סל

נוברטיס הודיעה לגמידה כי היא מוותרת על האפשרות לרכישת השליטה בחברה. המשמעות: השקעה אפשרית של מאות מיליוני שקלים ירדה מהפרק

03.06.2015, 11:57 | ניר צליק

מכה לאלביט מדיקל ולכלל ביוטכנולוגיה. נוברטיס לא תממש את האופציה על גמידה סל - למרות שעל פי נוברטיס עצמה, גמידה עמדה בכל אבני הדרך שנקבעו עד כה.  

קראו עוד בכלכליסט

נוברטיס השקיעה בגמידה סל 35 מיליון דולר תמורת 15% בגמידה סל, וקיבלה אופציה לרכישת השליטה בגמידה סל. מימוש האופציה היה משלשל לבעלי המניות של גמידה סל 165 מיליון דולר נוספים, ותקבולים שהיו עשויים להגיע ל-435 מיליון דולר על עמידה באבני דרך מכירתיות. 

נוברטיס הדגישה כי על אף הוויתור האמור על האופציה, היא מעוניינת לשתף פעולה עם גמידה סל בפיתוח מוצריה ותבחן חלופות. עם זאת, רמת שיתוף הפעולה בהמשך הדרך תרד משמעותית.

גמידה סל גייסה מאז הקמתה 100 מיליון דולר. החברה פועלת בתחום תאי הגזע ומצויה בשליטת אלביט מדיקל מקבוצת אלביט הדמיה (31%) וכלל ביוטכנולוגיה (22%). גמידה הוקמה ב־1998 על בסיס טכנולוגיה שפיתחו טוני פלד וד"ר אבי טרבס. פלד מכהנת כיום כמדענית הראשית של החברה. מנכ"לית החברה היא יעל מרגולין.

החברה פיתחה טכנולוגיה ייחודית להגדלת מספר וצפיפות תאי גזע בתוך דגימת דם ספציפית, ופועלת לשיפורן של מנות שמקורן בדם טבורי, כך שניתן יהיה להשתילן לריפוי סרטן הדם גם במבוגרים. כיום מנות דם טבורי מתאימות רק להשתלה במי שמשקלו עד 45 ק"ג, ואילו המבוגרים יותר מטופלים בתרומת מוח עצם, המחייבת התאמה גבוהה בין תורם לנתרם.

ראובן קרופיק מנכ"ל כת"ב, צילום: אוראל כהן ראובן קרופיק מנכ"ל כת"ב | צילום: אוראל כהן ראובן קרופיק מנכ"ל כת"ב, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות