אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ויסנטה דל בוסקה החדש? צילום: רויטרס

ויסנטה דל בוסקה החדש?

רפא בניטס לא מאמן טוב יותר מקרלו אנצ'לוטי אבל לפחות הוא ממדריד וזה עשוי להיות משמעותי

03.06.2015, 16:14 | אוריאל דסקל

קרלו אנצ'לוטי, שפוטר מאימון ריאל מדריד בחודש שעבר, הוא המאמן בעל אחוזי ההצלחה הטובים בהיסטוריה של המועדון הספרדי המכובד (74.79%). האיטלקי זכה ב-4 גביעים משמעותיים בשתי העונות שלו במדריד - שזה יותר ממה שז'וזה מוריניו עשה בשלוש עונות (3 גביעים), כשהחטא העיקרי שלו היה שלא הצליח לזכות בלה ליגה - מול אתלטיקו מדריד מאוד מיוחדת וברצלונה של ליאו מסי הבלתי ניתן לעצירה.

קראו עוד בכלכליסט

רפא בניטס ופלורנטינו פרס. לא מאמן טוב יותר מאנצ רפא בניטס ופלורנטינו פרס. לא מאמן טוב יותר מאנצ'לוטי | צילום: רויטרס רפא בניטס ופלורנטינו פרס. לא מאמן טוב יותר מאנצ

למען האמת, כשמסתכלים על המספרים, זה נראה מאוד טיפשי לוותר על קרלו אנצ'לוטי.

רפא בניטס אינו מאמן טוב יותר מאנצ'לוטי. לא סטטיסטית, לא מבחינה תדמיתית ולא במספר התארים בהם הוא זכה בקריירה. אבל יש משהו אחד שיש לו ואין לאנצ'לוטי - הוא ממדריד - והוא המאמן המדרידאי הראשון של ריאל מדריד מאז שמריאנו גרסיה רמון אימן את הקבוצה במשך מספר שבועות אי שם ב-2004. אימו של רפא היא אוהדת הקבוצה (אביו המנוח אהב את אתלטיקו מדריד) והוא נולד וגדל כ"מדרידיסטה". הוא שיחק בקבוצת הנוער של של ריאל מדריד וגם בקאסטייה CF (ריאל מדריד ב'). הוא גם למד באוניבריסטת פוליטיניקה במדריד (האוניבריסטה הטכנית של מדריד) ועבודות האימון הראשונות שלו היו בריאל מדריד.

בניטס היה עוזר של גרסיה רמון בשנות התשעים, כשזה אימן בריאל מדריד ב'. רפא הצעיר גם עבד בקבוצה הבוגרת למספר חודשים - כעוזרו של ויסנטה דל בוסקה, שתפקד כמאמן זמני בעונת 1993/94 לפני שנהיה לאחד מהמאמנים המוצלחים בהיסטוריה של ריאל מדריד והכדורגל הספרדי בשנת 1999.

למה זה משנה שרפא בניטס הוא מקומי? כי בדרכו המעוותת הנשיא פלורנטינו פרס מינה מישהו שמכיר את המועדון היטב ויודע בדיוק מה שהוא צריך. אם בניטס יהיה מוצלח הוא יכול להיות "הפפ גווארדיולה של ריאל מדריד" - השחקן לשעבר שגדל בקבוצה, אוהד הקבוצה, שמילא תפקידים שונים במועדון לפני שקיבל לידיו את את הקבוצה הבוגרת. בניטס מחובר ערכית ורגשית לריאל מדריד יותר מכל מאמן אחר ברמתו. אולי המינוי שלו גם יתחיל "מסורת" של קידום אנשי כדורגל מצוינים שגדלים בתוך המועדון. בדיוק כמו בברצלונה.

באיזשהו מקום, בניטס הוא מה שחסר לריאל מדריד מאז שדון פלורנטינו פיטר את דל בוסקה - המנג'ר המוצלח האחרון שהיה חלק מהמועדון: מישהו שאולי לא הכי טוב בעולם אבל הוא הכי טוב למדריד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות