אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערוץ 10 חוגג: "יש לנו ביטחון תעסוקתי ל-15 שנה" צילום: שוקה כהן

ערוץ 10 חוגג: "יש לנו ביטחון תעסוקתי ל-15 שנה"

עובדי הערוץ שהתרגלו לאסיפות מתוחות על רקע סכנות הסגירה חגגו את השלמת מכירת השליטה ל-RGE. המנכ"ל יוסי ורשבסקי בחר להודות דווקא לבעל השליטה היוצא: "בלעדי מימן לא היינו כאן"

03.06.2015, 16:49 | אופיר דור

לאחר אינספור אספות עובדים מתוחות בשנים האחרונות על רקע סכנות הסגירה החוזרות ונשנות, עובדי ערוץ 10 חגגו אתמול את השלמת עסקת רכישת השליטה על ידי קבוצת RGE בהרמת כוסית בה נשאו דברים מנכ"ל הערוץ יוסי ורשבסקי, מנכ"ל חברת החדשות גולן יוכפז ויו"ר ועד העובדים מתן חודורוב. במקביל אמור הערוץ להגיש היום רשמית את המסמכים הדרושים לאישור העסקה לבדיקת רשות ההגבלים העסקיים והרשות השנייה. לאחר אישור העסקה אמור הערוץ לקבל רישיון ל-15 שנה נוספות.

קראו עוד בכלכליסט

ההסכם שנחתם בין קבוצת RGE בבעלות לן בלווטניק, אביב גלעדי ואודי רקאנטי לבין בעלי המניות הקודמים בערוץ יוסי מימן וארנון מילצ'ן נשלח שלשום גם לאיש העסקים אילן שילוח. לשילוח ישנם 14 יום להשוות את התשלום שמציעה קבוצת RGE ולקבל את השליטה בערוץ לידיו. אולם בעוד הוא הציע 100 מיליון שקל בערוץ, ההשקעה של RGE עשויה לעבור את ה-200 מיליון שקל.

מימין מתן חודורוב, יוסי ורשבסקי, יואב הלדמן וגולן יוכפז, צילום: שוקה כהן מימין מתן חודורוב, יוסי ורשבסקי, יואב הלדמן וגולן יוכפז | צילום: שוקה כהן מימין מתן חודורוב, יוסי ורשבסקי, יואב הלדמן וגולן יוכפז, צילום: שוקה כהן

בהרמת הכוסית שנערכה בדסק חדשות 10 בבית הוורד בגבעתיים בחר ורשבסקי להודות קודם כל לבעל השליטה היוצא בערוץ יוסי מימן. "בלעדיו לא היינו מגיעים ליוסי הזה. יוסי מימן השקיע פה ממיטב כספו במשך שנים ארוכות והאמין בערוץ ובעובדים שלו, ואנו חייבים לו ביום הזה תודה גדולה מאוד. ביום כזה אני רוצה שכולנו נזכור שכעובדים בכלי תקשורת מרכזי יש לנו שליחות גדולה ומחויבות עצומה לציבור הצופים, ואחריות כלפי בעלי המניות שלנו".

יוכפז אמר כי "אנשים צקצקו ופקפקו, אבל ורשבסקי גייס וסחף את כולנו. יוסי בא עם חזון ודרך מגובשים ולא היה אפשר להזיז אותו. עכשיו יש לנו ביטחון תעסוקתי ועיתונאי ל-15 שנה". לדברי חודורוב, "עכשיו אפשר לברך שהחיינו וקיימנו והיגענו לזמן הזה. תודה ענקית ליוסי וגולן - קיבלתם ערוץ לפני סגירה והבאתם אותו ליציבות ולרישיון ל-15 שנה".

במסגרת העסקה רוכשת RGE בשלב הראשון 51% ממניות ערוץ 10, כאשר חלקם של מימן ומילצ'ן מדולל ושניהם יחזיקו ביחד 49% מהמניות. ל"כלכליסט" נודע כי הקבוצה מתחייבת להזרים לתוך ערוץ 10 סכום של 80 מיליון שקל שישמשו את הערוץ להשקעות בתוכן וכיסוי הלוואות למדינה ולקרן אוריגו. בנוסף תעמיד RGE ערבויות של 62 מיליון שקל לרשות השנייה ותיקח על עצמה הלוואה בגובה 36 מיליון שקל שניתנה לערוץ 10 על ידי בנק לאומי בסוף 2014.

מימן ומילצ'ן, שהשקיעו בערוץ 10 כמיליארד שקל במשותף מאז הקמתו, יקבלו 5 מיליון שקל בתמורה למניותיהם ועוד 5 מיליון אם ערוץ 10 יצליח להפחית את התשלום עבור הארכות הזיכיון שקיבל בשנים 2012-2015. התשלום שקבע ראש הממשלה בנימין נתניהו עומד על 16.8 מיליון שקל, אך בעקבות העתירה של בג"ץ יעבור הסכום לבדיקה חוזרת של שר האוצר משה כחלון, שעשוי להקטין אותו משמעותית.

בנוסף יקבלו מימן ומילצ'ן עוד 30 מיליון שקל במקרה של מכירת הערוץ לגורם אחר או מדיבידנדים עתידיים לאחר ש-RGE תחזיר את השקעותיה בערוץ. בסכום זה תוכל גם RGE לקנות את יתרת מניותיהם של מימן ומילצ'ן. בהרמת הכוסית אתמול בחר ורשבסקי לציין את מימן ואמר כי "בלעדיו לא היינו מגיעים ליום הזה וכולנו חייבים לו תודה גדולה".

הרשות השנייה ורשות ההגבלים יצטרכו לאשר את העסקה בהליך מזורז כיוון שב-30 ביוני מסתיים הזיכיון של ערוץ 10, ועד אז הוא צריך לקבל רישיון ל-15 שנה נוספות. רשות ההגבלים מקבלת 30 יום לאישור עסקת מיזוג אך היא יכולה לבקש ארכה נוספת מהצדדים. במקרה הזה תצטרך רשות ההגבלים לבדוק את העסקה בזמן קצר יותר. גם לרשות השנייה נדרשו שלושה חודשים כדי לאשר את מכירת מניות המיעוט בזכיינית ערוץ 2 רשת לחברת ההפקות הבינלאומית אנדמול בשנה שעברה.

ב-RGE שומרים על הקלפים קרוב לחזה בכל הנוגע לתוכניות שלהם ביחס לערוץ 10. אולם ההערכות בערוץ ש-RGE לא תשנה את מודל הפעולה שהוביל ורשבסקי בשנה האחרונה, במסגרתו עיקר לוח השידורים מורכב מתוכניות חדשות, אקטואליה ותחקיר. לדברי בכיר בערוץ, "זה מודל שעובד כלכלית ואין שום סיבה לשנות אותו. אני לא רואה את RGE חוזרת לניסיון להתחרות עם ערוץ 2 בגזרת הריאליטי והבידור שלא צלחה בעבר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות