אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ני"ע דורשת מבני שטיינמץ לחשוף את הונו צילום: שירלי גבאי אילוז

רשות ני"ע דורשת מבני שטיינמץ לחשוף את הונו

זאת כחלק מהסדר החוב שמתגבש בימים אלו בחברת הנדל"ן סקופריו שבשליטת המיליארדר הישראלי

03.06.2015, 18:18 | אורן פרוינד

הרשות לני"ע דורשת מהמיליארדר הישראלי בני שטיינמץ לפרסם הצהרת הון פרטית כחלק מהסדר החוב שמתגבש בימים אלו בחברת הנדל"ן סקופריו שבשליטתו. החברה הכושלת של שטיינמץ הגישה ביום שישי האחרון בקשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב לאישור הסדר חוב של 240 מיליון שקל המגלמת תספורת של 33% (ויתור על חוב של 80 מיליון שקל).

קראו עוד בכלכליסט

כחלק מההסכמות עם נציגות מחזיקי האג"ח, שטיינמץ התחייב להעניק ערבות אישית על 160 מיליון שקל לטובת הנושים. בהתאם לנייר עמדה שפרסמה הרשות בפברואר 2013, בעלי השליטה שמעניקים ערבות אישית לטובת נושים מחויבים לפרסם הצהרת הון פרטית. כך עשתה הרשות גם במקרה של רוזבאד, כשדרשה מבעלי השליטה המסוכסכים דודי ויסמן ושרגא בירן לפרסם הצהרת הון פרטית כאשר רצו להעניק ערבות אישית לנושי החברה לאחר שלא יכלה עוד לעמוד בתשלומי הקרן והריבית. ויסמן ובירן סירבו להעניק הצהרת הון פרטית ולכן האופציה של הערבות ירדה מן הפרק.

בני שטיינמץ בני שטיינמץ בני שטיינמץ

שטיינמץ מצידו, מנסה בימים להימנע מפרסום הצהרת הון ואף שלח בשבוע שעבר מכתב לרשות לני"ע כשהוא מבקש לקבל פטור ממתן גילוי. נציגי הרשות לני"ע הודיעו לשטיינמץ בשיחת טלפון כי הם אינם מאפשרים לו מתן פטור כיוון שלדעתם הערבות שלו היא מהותית.

ההסדר שמציע שטיינמץ כולל בתוכו דחייה של תשלומי הקרן עד לסוף שנת 2019 לצד הפחתת שיעור הריבית ל-2%. בתמורה היא מציע להנחית חוב של החברה כלפיו בהיקף של 193 מיליון שקל ולהעניק ערבות אישית של 160 מיליון שקל. בנוסף הוא מציע כי במידה שיישארו עודפים הם יחולקו למחזיקי האג"ח. כחלק מההסדר החברה תחדל מלהיות חברה מדווחת לבורסה בתל אביב והאג"ח יהיו לא סחירות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות