אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל תמונות: הגלריה שלכם בענן

גוגל תמונות: הגלריה שלכם בענן

אפליקציית התמונות החדשה של גוגל תאפשר לכם לשמור את כל התמונות והסרטונים שלכם בענן. לרטש, לשתף ולמצוא את התמונה עם הכלב והחתול ואפילו ליצור סרטונים, קולאז'ים וסיפורים מונפשים

06.06.2015, 16:20 | רפאל קאהאן
גוגל השיקה בשבוע שעבר את אפליקציית התמונות החדשה, במהלך כנס המפתחים I/O. החברה מנהלת כעת מאבק משמעותי על מנת להחזיר לעצמה את השליטה על מערכת ההפעלה שלה עצמה, והאפליקציות והוידג'טים החדשים שלה היא הדרך שלה לעשות זאת. גוגל מקווה שאפליקציית התמונות החדשה תהיה האפליקציה היחידה שתשמש אתכם מעכשיו לניהול כל התמונות והסרטונים האישיים שלכם.

קראו עוד בכלכליסט

עבור כל אלה שמצוידים במכשיר אנדרואיד מזה מספר שנים, האפליקציה החדשה תרגיש מוכרת למדי. גוגל כבר הפיצה גרסה מוגבלת שלה לפני כמעט שנה, אך היא שולבה בתוך הרשת החברתית גוגל+. כעת, האפליקציה עומדת בפני עצמה ואף זכתה למספר שדרוגים שמעבירה אותה ממעמד של שירות נלווה לקדמת הבמה.

היתרון העיקרי של האפליקציה הוא ביכולתה לשמש בית לכל התמונות והסרטונים שלכם. גוגל מציעה לשם כך שירות גיבוי חינם ובנפח בלתי מוגבל עבור תמונות ברזולוציה של עד 16 מגה פיקסל לתמונות, ו-HD מלא לסרטונים. זה בהחלט מספיק על מנת לאחסן את הרוב המוחלט של תוצרי מצלמות הסלולר.. עם זאת, אם אתם מעוניינים לשמור תמונות שצולמו במצלמות DSLR, תמצאו שאתם מוגבלים ל-15 גיגה בייט, אלא אם תבחרו לשלם על שדרוג.

תוכלו לחפש תמונות על פי מילות מפתח תוכלו לחפש תמונות על פי מילות מפתח תוכלו לחפש תמונות על פי מילות מפתח

עוד תכונה מעניינת וחדשה היא הסייעת המאפשרת ליצור בקלות סרטונים מונפשים על ידי שימוש באנימציות וכלי עריכה אוטומטית המשלבים פנימה קולאז'ים, גלריות, תמונות וסרטונים.. את התוצרים תוכלו לשמור, למחוק או לשתף. עכשיו שגוגל ניתקה את האפליקציה מגוגל+, תוכלו גם לשתף את התמונות לרשתות חברתיות מתחרות כון פייסבוק או טוויטר. בנוסף, האפליקציה גם תושק בקרוב בגרסה לאייפון.

השירות מגובה בגרסת האינטרנט עם נפח בלתי מוגבל לתמונות של סמארטפונים השירות מגובה בגרסת האינטרנט עם נפח בלתי מוגבל לתמונות של סמארטפונים השירות מגובה בגרסת האינטרנט עם נפח בלתי מוגבל לתמונות של סמארטפונים

עוד שיפור משמעותי היא תכונת העריכה והריטוש. למעשה, בגרסה הקודמת יכולתם לשפר את התמונות אך באופן מוגבל. כאן תכונת העריכה הרבה יותר חזקה ומתקרבת למה שמציעות אפליקציות מקצועיות כגון פוטושופ אקספרס או Pixlr. כל זה מבוסס על שירות סנאפסיד שגוגל רכשה לפני מספר שנים, ומשמש כיום כאפליקציית הריטוש הרשמית של החברה.

חשוב לציין שאפליקציית התמונות החדשה אינה מכילה תכונות מהפכניות או אפילו חוויית שימוש חדשנית ויוצאת דופן. יש גם לזכור שהתמונות שלכם משמשות את גוגל כעוד אמצעי לאיסוף מידע עליכם. אמנם החברה לא תשתמש בתמונות בפרסומת באופן ישיר, אך היא שומרת לעצמה את הזכות לשלב את המידע שסיפקתם לה במסגרת שירות אחד – ג'ימייל למשל – עם מידע משירות אחר, כמו גוגל תמונות. מה שהופך את איסוף המידע האישי להרבה יותר מדויק וקרוב למה שמבצעת פייסבוק למשל.

עם זאת, מדובר כיום בשירות האחסון בענן הטוב ביותר שמוצע בתחום התמונות. לטעמי הוא הרבה יותר יעיל ונוח מהשירות המתחרה של אפל. כמובן שיש את עניין הפרטיות – אך בינינו, אם בפרטיות רצונכם, אל תשתמשו בשום שירות חינמי או חברתי, מפני שכולם אוספים עליכם מידע באופן זה או אחר.

האפליקציה זמינה כצמובן בחינם לאנדרואיד, וכאמור בקרוב גם לאייפון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות