אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרמה באירופה: יוון מבקשת לדחות את תשלומי החוב שלה ל-30 ביוני צילום: אי פי איי

דרמה באירופה: יוון מבקשת לדחות את תשלומי החוב שלה ל-30 ביוני

יוון אמורה לשלם מחר תשלם חוב של 303 מיליון יורו. כעת מבקשת יוון לאחד את כל התשלומים של יוני, בסך 1.5 מיליארד יורו, לסוף החודש. מדובר בפרוצדורה חוקית אך נדירה לאיחוד תשלומים: המדינה היחידה שעשתה שימוש בכלי זה עד כה היתה זמביה, שעשתה כך בשנות ה-80

04.06.2015, 20:32 | שירות כלכליסט

התפתחות בסאגת תשלומי החוב של יוון - המדינה לא תעמוד ככל הנראה בתשלום הקרוב שלה לקרן המטבע שאמור להיות ב-5 ביוני, ומבקשת לדחות את התשלומים שלה לסוף החודש - לתאריך 30 ביוני.

קראו עוד בכלכליסט

יוון אמורה לשלם מחר תשלם חוב של 303 מיליון יורו. כעת מבקשת יוון לא לשלם את התשלום הקרוב, ולאחד את כל התשלומים שלה לסוף החודש. מדובר על תשלומים בסכום כולל של 1.5 מיליארד יורו. לפי תקנות קרן המטבע, ניתן לאחד מספר תשלומי חוב שחלים באותו חודש - כך שככל הנראה לא מדובר בהפרה של תנאי ההלוואות של יוון מקרן המטבע הבינלאומית. עם זאת, מדובר באיתות שלילי לשווקים, על כך שיוון מתקשה לפרוע את תשלומי החוב שלה כסדרם.

למרות שבקרן המטבע אישרו כי מדובר בפרוצדורה שאינה מהווה הפרה של תנאי החוב - מדובר במהלך חריג. הפעם היחידה בו עשתה מדינה שימוש בכלי זה פרט למקרה זה היה באמצע שנות ה-80, אז ביקשה זמביה איחוד תשלומים מקרן המטבע.

אבטלה ביוון, צילום: בלומברג אבטלה ביוון | צילום: בלומברג אבטלה ביוון, צילום: בלומברג

יו"ר קרן המטבע, כריסטין לגארד, התייחסה מוקדם יותר היום למצבה של החברה המדאיגה ביותר בגוש היורו - ואמרה כי ב-24 השעות האחרונות נפתח "חלון הזדמנויות" חיובי מול יוון. לא ברור האם דבריה של לגארד נאמרו לפני או אחרי שנודע לה על בקשת איחוד התשלומים של המדינה מוכת החוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות