אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היורו ירד ב-0.6%, השער היציג - 4.32 שקלים צילום: בלומברג

היורו ירד ב-0.6%, השער היציג - 4.32 שקלים

הדולר התחזק ב-0.1% לרמה של 3.84 שקלים; כלכלני אגוד: "צפוי מסחר סוער בדולר-יורו בשבוע הקרוב - בגלל המשבר היווני"

05.06.2015, 12:49 | שירות כלכליסט

היורו איבד היום 0.6% ושערו היציג נקבע על 4.32 שקלים; הדולר התחזק ב-0.1% לרמה של 3.84 שקלים. בעולם נסחר הצמד יורו-דולר ביציבות. אתמול זינק המטבע האירופי ב-1.3% מול השקל, והדולר איבד 0.7%.

יוון אמורה היתה לשלם היום 300 מיליון יורו לקרן המטבע הבינלאומית - תשלום ראשון מתוך ארבעה בחודש יוני, בסך כולל של 1.5 מיליארד יורו. ואולם המדינה מוכת החובותביקשה אמש לאחד את התשלומים - ולהעבירם בסוף החודש.

(ארכיון), צילום: בלומברג (ארכיון) | צילום: בלומברג (ארכיון), צילום: בלומברג

לפי תקנות קרן המטבע, ניתן לאחד מספר תשלומי חוב שחלים באותו חודש - כך שככל הנראה לא מדובר בהפרה של תנאי ההלוואות של יוון מקרן המטבע הבינלאומית. עם זאת, מדובר באיתות שלילי לשווקים, על כך שיוון מתקשה לפרוע את תשלומי החוב שלה כסדרם.

כלכלני בנק איגוד כתבו בסקירתם השבועית כי "התנודתיות הרבה בשוק המט"ח נמשכת ברקע לעליית התשואות באג"ח הממשלתיות בעולם ובהמתנה להתפתחויות מכיוון יוון. השבוע נחלש הדולר מול השקל. צמד המטבעות נסחר סביב שער של 3.84 שקל לדולר ושמר צמד המטבעות על יציבות במסחר, אולם לאחר פרסום ספר הבז' בארה"ב בו נאמר כי לא נרשמה עלייה בפעילות בכלכלת ארה"ב בחודש שעבר, החל הדולר להיחלש. נקודת התמיכה עומדת על 3.80 שקל לדולר ונקודת התנגדות הינה 4.053 שקל לדולר, מול היורו נחלש הדולר השבוע בכ-4%.

"היום אמורה להחזיר יוון חוב של 300 מיליון יורו ולדברי גורמים בממשלת יוון אין ביכולתה לשלם סכום זה. בינתיים מסתיים הזמן ולא התקבל מתווה מתאים שיאפשר את תוכנית החילוץ של יוון, כך שהיום ובשבוע הבא צפוי מסחר סוער ותנודתי בדולר-יורו. נקודת תמיכה הקרובה הינה 1.057 דולר ליורו ונקודת ההתנגדות עומדת על 1.187 דולר ליורו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות