אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אדוארד סנואדן מהלל את האבטחה של אפל ב-ios 8 ומגדיר אותה "חלוצית" צילום: יוטיוב

אדוארד סנואדן מהלל את האבטחה של אפל ב-ios 8 ומגדיר אותה "חלוצית"

עובד הסוכנות לביטחון לאומי לשעבר שהתפרסם בהדלפת מידע סודי על תוכניות המעקב שלה שיבח את יכולות האבטחה של מערכת ההפעלה שמקשות על סוכנויות מודיעין לאסוף מידע על המשתמש. מדובר בשינוי גישה של סנודן כלפי אפל, לאחר שבעבר סירב להשתמש באייפון מחשש למעקב

05.06.2015, 18:30 | שירות כלכליסט

אדוארד סנודן, לשעבר עובד הסוכנות לביטחון לאומי בארה"ב (NSA) שהתפרסם בהדלפת מידע סודי על תוכניות המעקב של הסוכנות משבח את שיפורי האבטחה שביצעה אפל ב-ios 8. לדבריו סנודן: "אמצעי אבטחה בסיסיים כמו הצפנה שנחשבו בעבר לבלתי נחוצים הם כרגע ברירת המחדל במוצרים של חברות חלוציות כמו אפל - ומבטיחים שגם אם הטלפון שלך נגנב, החיים הפרטיים שלך נשארים פרטיים", אמר סנודן. 

קראו עוד בכלכליסט

אמצעי האבטחה הקפדניים שבהם נוקטת אפל זכו לביקורת נוקבת מצד גורמים בממשל האמריקאי. המשנה לתובע הכללי בארה"ב טען באוקטובר 2014 שהטכנולוגיה של אפל עוד עלולה לגרום למותם של ילדים, מאחר שאמצעי האבטחה לא יאפשרו למשטרה לאתר פרטים חיוניים במכשירי אייפון בעת הצורך.

שלט תמיכה שעליו נכתב "סנודן הוא גיבור!" שלט תמיכה שעליו נכתב "סנודן הוא גיבור!" שלט תמיכה שעליו נכתב "סנודן הוא גיבור!"

מערכת ההפעלה ios 8 לא רק מצפינה מכשירי אייפון ואייפד היא אף אינה מאפשרת לחברה עצמה גישה לקודים המוצפנים - מה שאומר שהחברה אינה יכול לספק מידע על משתמשים, כאשר היא נדרשת לכך על ידי הרשויות.

בחודש מרץ חשף סנודן מסמך של ה-CIA, שבו תכננה הסוכנות לערוך קמפיין נגד האבטחה הכבדה של מערכת ההפעלה של אפל. אף שלא ברור כיצד ה-CIA ו-NSA מתמודדות עם אמצעי האבטחה החדשים ב-ios 8 - ידוע כי גרסאות קודמות של מערכת ההפעלה היו חסינות לכלים המשמשים לריגול במערכות מחשב.

התבטאויותיו האחרונות של סנודן שדיבר בשבחה של האבטחה של אפל מהוות שינוי כיוון בגישה שלו כלפי החברה. בעבר סירב להשתמש באייפון וטען כי "למכשיר יש תוכנה מיוחדת שמאפשרת להפעיל אותו אף ללא המשתמש" ולאסוף עליו מידע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות