אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
HP ויתרה על רכישה ב-9.3 מיליארד דולר צילום: בלומברג

HP ויתרה על רכישה ב-9.3 מיליארד דולר

אם רכישת קומפיוטר סיינס היתה יוצאת אל הפועל - היא היתה הגדולה ביותר של HP מאז רכישת אוטונומי ב-2011 עבור 10.3 מיליארד דולר

06.06.2015, 10:05 | בלומברג

חברת HP ניהלה בחודש שעבר מגעים לרכישת קומפיוטר סיינס (Computer Sciences), חברת ייעוץ בתחום ה-IT בשווי 9.3 מיליארד דולר, אולם בסופו של דבר החליטה לוותר על העסקה, כך על פי דיווח בבלומברג.

קראו עוד בכלכליסט

לו העסקה הייתה יוצאת לפועל היא הייתה הגדולה ביותר עבור HP מאז רכישת אוטונומי ב-2011 עבור 10.3 מיליארד דולר. בבלומברג לא ציינו מה הייתה הסיבה לביטול המגעים בין שתי החברות.

כרומבוק של HP כרומבוק של HP כרומבוק של HP

לאחר שנים של ירידה בהכנסות והתגברות התחרות מצד ספקיות מחשוב ענן חדשות, ב-HP מנסים להיחלץ מההאטה באמצעות רכישות. בין 2001-2011, בהובלתה של המנכ"לית מג וויטמן, ב-HP הוציאו קרוב ל-66 מיליארד דולר על רכישות. אולם לא כל הרכישות מתגלות כהצלחה. מוקדם יותר השנה ביצעה HP מחיקת שווי של 8.8 מיליארד דולר הנבעה מעסקת אוטונומי, זאת בנוסף לכך שבמרץ היא הגישה תביעה בגובה 5.1 מיליארד דולר נגד החברה.

ברבעון האחרון דיווחה HP על ירידה של 7% במכירות לעומת השנה הקודמת. עם זאת, וויטמן ציינה כי היא אינה מפחדת לבצע רכישות נוספות. בראיון שהעניקה החודש לבלומברג ציינה כי תשקול לרכוש חברות נוספות אם יתברר כי הן שוות את המחיר. במקביל החברה בעיצומה של שינוי משמעותי. בשנה שעברה הכריזה כי היא מתכוונת להתפצל לשתי חברות: אחת שתתמקד במכירות לארגונים והשנייה שתכלול את עסקי הליבה שהם חטיבת המחשבים האישיים והמדפסות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות