אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"כשנסיים לטפל באורנג', חברות אחרות יחשבו פעמיים לפני שיטילו חרם על ישראל" צילום: פורום סבן

"כשנסיים לטפל באורנג', חברות אחרות יחשבו פעמיים לפני שיטילו חרם על ישראל"

כך לדברי חיים סבן, בעל השליטה בחברת פרטנר, בראיון לערוץ 2; זאת בתגובה לאמירתו השבוע של מנכ"ל אורנג' העולמית, סטפן רישאר, לפיה היה מוכן לוותר על הקשר עם פרטנר; בתוך כך פרטנר טוענת כי רישאר מתחמק מלהידבר עמה ישירות

06.06.2015, 20:42 | שירות כלכליסט

חיים סבן, בעל השליטה בחברת פרטנר, אמר הערב (שבת) בראיון לערוץ 2 כי דבריו של מנכ"ל אורנג' העולמית, סטפן רישאר, לפיהן צעדי החברה נובעים אך ורק משיקולים עסקיים ולא ממניעים פוליטיים הם "שקר, חד וחלק". רישאר אמר השבוע כי היה מוכן לוותר על הקשר עם פרטנר, ובהמשך חזר בו מהדברים.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי  סבן, "אנחנו נשקול את כל האפשרויות שעומדות לרשותנו, ודבר אחד בטוח – זה עוד לא נגמר. זאת רק ההתחלה, וכל חברה שתחליט להחרים עסקים בישראל, תבחן את המקרה הזה, וכשאנחנו נסיים עם העניין הזה, הן יחשבו פעמיים אם הן רוצות לקרוא תיגר על ישראל, או לא".

 , צילום: Paul Morigi צילום: Paul Morigi  , צילום: Paul Morigi

יום לאחר דבריו של רישאר, חברת אורנג' העולמית הודיעה כי היא פועלת לסיום ההתקשרות עם פרטנר בישראל. דברי החברה עוררו סערה גדולה ותגובות נזעמות, וסבן עצמו אישר כי פרטנר שוקלת נקיטת אמצעים משפטיים נגדה.

אתמול התייחס רישאר למחאה נגדו והדף את הטענה שהחברה בניהולו פועלת מטעמים של חרם: "אנחנו חברים של ישראל, אין לזה שום קשר לישראל, אנו אוהבים את ישראל". היום אמר לסוכנות החדשות הצרפתית AFP כי הוא מתחרט "מעומק הלב" על השערוריה שקמה סביב יחסיה של חברת הטלקום הצרפתית עם ישראל. לדבריו, קבוצת אורנג' "נמצאת בישראל כדי להישאר בה". רישאר הוסיף והכחיש כי דבריו שהחברה רוצה לסיים את חוזה הרישוי עם פרטנר "בהקדם האפשרי מבחינה חוזית" מצביעים על כך שאורנג' מעוניינת לצאת לגמרי מישראל.

מחברת פרטנר נמסר היום בתגובה כי "הצהרותיו האחרונות של רישאר הן לא יותר מאשר מסך עשן אשר מטרתו להטות את דעת הקהל בישראל ובעולם. אמירותיו הפוגעניות, התנצלויותיו וניסוחיו המעורפלים והמתחמקים ממשיכים לגרום נזק עצום למותג אורנג' בישראל ופוגעים באזרחי המדינה".

מפרטנר ביקשו להדגיש כי "לא התקבלה אלינו כל פניה רשמית עד היום. אנחנו דורשים דו-שיח ישיר עם רישאר אשר עד היום מתחמק מהידברות ישירה עם החברה - התנהלות התמוהה בעיננו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
תמחק אותו סבן
למען ייראו וייראו מר סבן אתה צריך להשתמש בכל הכח הדרוש כדי למוטט אותו כלכלית, זה מה שאני הייתי עושה, תזכור תמיד רק ממה שהוא אמר ירדת בבורסה אם הייתה לו האופציה הוא היה מוחק אותך, אנחנו איתך לאורך כל הדרך, נעודד נתמוך ונתרום למטרה הזאת, כל אדם, אירגון ומדינה צריכים לדעת היום שמי שפוגע בישראל האפקט שחוזר אליו יכול למחוק את קיומו , אתה חזק ואתה יכול ללמד אותו את הלקח הזה. כולנו יודעים שהוא לא באמת מתנצל, כולנו יודעים שאם יכל היה פוגע בך יותר
דודי גוזלן  |  08.06.15
19.
הצרפתים ידועים כאנטישמיים וזורעי שינאת חינם שייחנקו עם הבגט שלהם ושיישארו בצרפת
זה הזמן לחזק פרטנר ישראל בבעלות חיים סבן שמפרנס עשרות אלפי ישראלים , תעשו כמוני העברתי מגולן לפרטנר 8 קווים של משפחתי ובדרך להעביר את 211 קווי העסק שלי לפרטנר כאות הזדהות . אני שונא צרפתים שרלטנים שמתפארים ודורשים גלימת נפוליאון(כדוגמת גולן טלקום) וצרפתים אנטישמים המחרימים חברות ישראליות בבעלות יהודים.
'.זנגוביץ בע"מ  |  07.06.15
17.
פרטנר לא צריכים לקבל את ההתנצלויות של מנכ"ל אורנג' העולמית סטפן רישאר,
במקום שהצדדים ייכנסו למו"מ על סיום ההתקשרות בהסכמה, פרטנר חייבת להגיש תביעה בגין הנזקים שנגרמו לה בעקבות הסערה שחוללו דבריו של רישאר בסוף השבוע שעבר, נגד המשך שיתוף הפעולה עם פרטנר תחת המותג אורנג' בישראל ! אחת הדרכים שהועלו בתקשורת הצרפתית מפי גורמים שמקורבים לאורנג' בצרפת , היא שרישאר מחכה להכרזה של ממשלת צרפת שהיא מכירה במדינה פלסטינית, ואז לכאורה במצב כזה היא יכולה להאשים את פרטנר ישראל שהיא פועלת בשטחי מדינת פלסטין ולפיכך נמצאת בהפרת רישיון. עד להיום אין כל תנאי שכזה מול פרטנר ישראל !! החרם על ישראל וכלפי פרטנר חברה ישראלית בבעלות יהודי שמשקיעה בישראל מבוסס על פוליטיקה ותדמית ישראל בעיני העולם!! יהודים בצרפת חייבים להחרים בצרפת את מפעיל הסלולר אורנג' וישראלים בישראל בישראל חייבים כנגד להחרים תוצרת צרפת ולגרום לעולם שישראלים במדינת ישראל אינם מתקיימים כאן בחסד ...אלה בזכות !! פרטנר לא צריכים לקבל את ההתנצלויות של מנכ"ל אורנג' העולמית סטפן רישאר, התנצלות שהופנתה אך ורק לגורמי ממשלה!!! תחי מדינת ישראל !! שהצרפתי רישאר ייחנק עם הבגט ..)
שימי שימרוני  |  07.06.15
לכל התגובות