אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צניחה של 22% בייבוא המכוניות מתחילת השנה צילום: shutterstock

צניחה של 22% בייבוא המכוניות מתחילת השנה

מדובר בירידה שהיתה צפויה - מאחר שבינואר השנה נכנס לתוקפו עדכון של נוסחת המיסוי הירוק, מה שגרם לייבוא מוגבר של כלי רכב לפני העדכון

07.06.2015, 10:32 | תומר הדר

מתחילת השנה ועד תום חודש מאי יובאו לישראל 80,035 מכוניות חדשות. מדובר בירידה חדה של כ-22% לעומת נתוני יבוא המכוניות בחודשים המקבילים אשתקד. מדובר בנתונים המתייחסים ליבוא של מכוניות - כלומר כמה מכוניות יבואני הרכב הכניסו ארצה- ולא בנתוני מסירת מכוניות, כלומר כמה מכוניות נמסרו בפועל ללקוחות.

על פי פרסומי רשות המיסים, מדובר בירידה שהיתה צפויה, לאור העובדה שבינואר השנה נכנס לתוקפו עדכון של נוסחת המיסוי הירוק- מה שגרם ליבוא מוגבר של רכבים לפני כניסת העדכון - וירידה הדרגתית לאחר כניסת העדכון.

עם זאת, גם שוק הרכב חווה כבר בימים אלה מיתון בביקושים למכוניות חדשות, לאחר שבמחצית הראשונה של 2015 הצטיידו יבואני הרכב בכמויות מאסיביות של רכבים - מה שהביא ל"פקק תנועה" של מכוניות שמצויות בין היתר בידי חברות הליסינג- ומיועדות להימכר כמכוניות "יד ראשונה אפס קילומטרים" בעתיד.

יבוא מכוניות (ארכיון), צילום: אוראל כהן יבוא מכוניות (ארכיון) | צילום: אוראל כהן יבוא מכוניות (ארכיון), צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות