אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דפדפן כרום מאט את המחשב? לא עוד

דפדפן כרום מאט את המחשב? לא עוד

גוגל תכלול בגרסה הבאה של הדפדפן הפופולרי כלי חכם שיודע לזהות אילו אנימציות פלאש אינן רלוונטיות למשתמש ולהקפיא את טעינתן. התוצאה אמורה להיות שיפור מורגש ביעילות הדפדפן, שמאט בצורה בולטת מחשבים ישנים

07.06.2015, 12:17 | הראל עילם

דפדפן הכרום של גוגל הוא אחד הפופולריים ביותר בעולם, בין היתר בשל היותו מהיר במיוחד. אך המהירות הזו באה עם מחיר: דרישה בלתי מבוטלת של משאבי מערכת, מה שמאט פעולה של מחשבים ישנים. עתה נראה שנמצא פיתרון לכך.

קראו עוד בכלכליסט

במהלך סוף השבוע הודיעה גוגל על שיתוף פעולה עם אדובי, שצפוי להוביל לשיפור-מה ביעילות הדפדפן ולשיפור משמעותי בצריכת האנרגיה שלו בעת פעולה בלפטופים. מדובר בעדכון גרסה שכבר זמין בגרסת הבטא של הדפדפן השולחני וצפוי להגיע בעתיד הקרוב גם לגרסת המובייל.

הופך ליעיל יותר. דפדפן כרום הופך ליעיל יותר. דפדפן כרום הופך ליעיל יותר. דפדפן כרום

במסגרת שיתוף הפעולה, הדפדפן של גוגל ילמד בצורה דינמית וחכמה אילו אנימציות פלאש (טכנולוגיה מבית אדובי) מציגות מידע חשוב ואילו פחות הכרחיות. כדי לחסוך בסוללה, הדפדפן יעצור אנימציות פלאש שאינן חשובות. כך למשל, בזמן שאתם צופים בסרטון המשולב בתוך דף, החברה תעצור את כל האנימציות של הפרסומות שרצות ברקע.

משתמשים גם יוכלו, בלחיצת כפתור אחת, להפעיל אנימציה שהוקפאה במקרה בו הדפדפן בחר לעצור אנימציה חשובה בטעות. הכלי החדש יופעל בצורה אוטומטית לכל המשתמשים ברגע שיושק, אם כי משתמשים יוכלו לנטרל אותו דרך תפריט ההגדרות. החברה לא ציינה תאריך השקה מיועד או מבחני ביצועים, מלבד לציין שהכלי החדש "חוסך בצריכת סוללה בצורה משמעותית".

גרסה פחות מתקדמת של הכלי כבר הושקה בגרסת הבטא של כרום במרץ האחרון, ומאפשרת לדפדפן להבין מהו "תוכן חשוב" ומה לא. בעוד שלפי גוגל הכלי נועד בעיקר לחסוך בצריכת הסוללה של הדפדפן, אפשר להניח שהדבר גם יוביל לשיפור קל בביצועי הדפדפן – כרום כבר סובל מביצועים גרועים במיוחד על גבי מחשבים איטיים וישנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות