אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמשך מצעד מקורבי רה"מ למשרדי הממשלה: גם פרח לרנר מועמדת למנכ"לית

נמשך מצעד מקורבי רה"מ למשרדי הממשלה: גם פרח לרנר מועמדת למנכ"לית

לרנר, היועצת הוותיקה בלשכתו של נתניהו, מועמדת תפקיד מנכ"לית משרד הקליטה. עוד נודע כי בין המועמדים לתפקיד מנכ"ל משרד התיירות - ראש המטה של יו"ר הכנסת

07.06.2015, 13:56 | אורי תובל

פרח לרנר, אחת היועצות הקרובות לראש הממשלה בנימין נתניהו והאחראית על הקשר בין לשכת ראש הממשלה לכנסת, היא המועמדת המובילה לתפקיד מנכ"לית משרד הקליטה, כך נודע ל”כלכליסט”. שר הקליטה זאב אלקין כבר הגיש את מועמדותה של לרנר לוועדת המינויים של נציבות שירות המדינה.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי המועמדים להחליף את לרנר בתפקידה כיועצת ראש הממשלה לקשר עם הכנסת, הם זהר טל, היועץ המקצועי של השר אופיר אקוניס שריכז את הקשר בין הממשלה לכנסת בלשכתו של אקוניס בכנסת הקודמת, ואביעד שי, שהיה עד 2011 יועץ ליובל שטייניץ אז עבר להיות היועץ של יו"ר קרן אייפקס זהבית כהן - תפקיד שמילא גם אלי גרונר, מנכ"ל משרד ראש הממשלה הנכנס. בהמשך היה ראש אגף רגולציה בתנובה.

אושר מינוי דורי גולד למנכ"ל משרד החוץ

הממשלה אישרה היום (ג') בישיבתה את מינויים של חמישה מנכ"לי משרדים ממשלתיים חדשים, ובהם מי שהיה עד לאחרונה יועצו המדיני של נתניהו, דורי גולד, שמונה למנכ"ל משרד החוץ. שלמה פילבר, שהיה בעבר מנהל לשכתו של נתניהו ובמערכת הבחירות האחרונה ניהל את מטה הליכוד, מונה למנכ"ל משרד התקשורת. בנוסף מונו אלי גרונר למנכ"ל משרד ראש הממשלה, שלמה בן אליהו למנכ"ל משרד החקלאות ומשה בר סימן טוב למנכ"ל משרד הבריאות.

לרנר, שעובדת עם נתניהו מאז חזר ללשכת ראש הממשלה ב-2009, היא היועצת הוותיקה בלשכתו ונחשבת לאשת הביצוע שלו במערכת הפוליטית: האחראית על הקשר עם חברי הכנסת והשרים, מעורבת בהצבעות החשובות והמתוחות בוועדות הכנסת ובמליאה, וזו שגורמת לכך שהכנסת תצביע לשביעות רצונו של ראש הממשלה. היא אף היתה מעורבת במו"מ הקואליציוני שאותו הוביל אלקין ובתהליך חלוקת התפקידים לבכירי הליכוד.

רה"מ בנימין נתניהו. אם לרנר תמונה, יאבד גורם חשוב בשליטתו במערכת הפוליטית רה"מ בנימין נתניהו. אם לרנר תמונה, יאבד גורם חשוב בשליטתו במערכת הפוליטית רה"מ בנימין נתניהו. אם לרנר תמונה, יאבד גורם חשוב בשליטתו במערכת הפוליטית

לרנר החלה את דרכה בזירה הציבורית ב-2001 כעוזרת לזבולון אורלב בעת שהיה ח"כ ושר, ואחר כך כיועצת לשר אבי דיכטר בעת שהיה בקדימה. סביב לרנר יש קונצנזוס על יכולתה המקצועית הגבוהה ועל יחסי האנוש הטובים שלה, שמאפשרים לה להניע פוליטיקאים לפעולה, למרות המתיחויות השונות - ואף אפשרו לה לעבור את הטלטלות בלשכת ראש הממשלה. רבים תולים את הצלחת הקואליציה בכנסת הקודמת בהערכה הגבוהה שלה זוכה לרנר מצד חברי הכנסת.

אם היא אכן תעזוב את תפקידה, יאבד נתניהו גורם חשוב מאוד בשליטתו במערכת הפוליטית, וזאת לאחר שאלקין, שהיה יו"ר קואליציה לסירוגין בשנים האחרונות, הפך לשר. את אלקין מחליף בשנה הקרובה צחי הנגבי, המכהן גם כיו”ר ועדת החוץ והביטחון. הנגבי יצטרך לארגן את הקואליציה פעם אחר פעם, כדי להתמודד עם הרוב השברירי שהיא מחזיקה במליאה ובוועדות.

אם לרנר תיכנס לתפקיד, יירשם אלקין בתור השר הראשון בממשלה הנוכחית שממנה אישה למנכ"לית משרד ממשלתי. עד כה מונו שבעה מנכ"לים חדשים, כולם גברים. במשרדי הממשלה מכהנות שלוש מנכ"ליות שהחלו בכהונתן בממשלה הקודמת - מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן, מנכ"לית משרד האנרגיה אורנה הוזמן בכור ומנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור.

פרח לרנר פרח לרנר פרח לרנר

גם שר התיירות יריב לוין בוחן בימים אלה מספר מועמדים לתפקיד מנכ"ל המשרד, במקומו של אמיר הלוי. ל"כלכליסט" נודע כי אחד המועמדים הוא אלברט סחרוביץ', ראש המטה של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. סחרוביץ' מלווה את אדלשטיין כיועץ בכיר מאז 2001 כח"כ, שר ויו"ר הכנסת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות