אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כרטיספלצת: הוצג כרטיס מיקרו SD של 512 גיגה-בייט

כרטיספלצת: הוצג כרטיס מיקרו SD של 512 גיגה-בייט

חסר לכם מרחב אחסון בסלולרי או בטאבלט? כרטיס הזיכרון החדש הוא הגדול בקטגוריה בתחום זה ויש לו גם יכולת קריאת וכתיבת נתונים מהירה במיוחד של 300 מגה ביט לשנייה. המחיר לצרכן: אלף דולר

07.06.2015, 16:44 | רפאל קאהאן

מיקרודיה (Microdia) המתמחה בפיתוח וייצור התקני זיכרון מבוססי פלאש הציגה במהלך תערוכת קומפיוטקס את כרטיס הזיכרון מבוסס SD בעל מרחב האחסון הגדול כיום. הכרטיס שמציג שטח אחסון של כ-512 מגה בייט והוא מהיר במיוחד: ביכולתו לקרוא ולכתוב מידע ב-300 מגה-ביט לשנייה.

קראו עוד בכלכליסט

עד כה, מרחב האחסון הגדול ביותר בקטגוריה היה 200 גיגה-בייט, בכרטיס זיכרון מתוצרת סאנדיסק שנחשף בתחילת השנה. הכרטיס של מיקרודיה יושק ביולי הקרוב ויעלה 1,000 דולר. תקן ה-SDXC תומך כיום בנפח זיכרון של עד שני טרה בייט, כך שיש אפשרות למיקרודיה להציג כרטיסים בנפח גדול יותר בעתיד.

סופר כרטיס זיכרון סופר כרטיס זיכרון סופר כרטיס זיכרון

מחירו הגבוה ונפח האחסון העצום - שמשתווה לשל כונני SSD - מייעד אותו בעיקר לשוק המקצועי, כמו צלמי סטילס או וידאו. עם זאת, סביר להניח שגם משתמשים מן השורה שהפרוטה נמצאת בכיסם לא יהססו להשקיע את הסכום הנדרש כדי ליהנות מיכולת אחסון עצומה במכשירי המובייל שלהם.

הכרטיס החדש מוכיח את ההתקדמות העצומה שנעשתה בשנים האחרונות במזעור מערכות אחסון. עד כה, כונני SSD וכרטיסי זיכרון עדיין נותרו כמוצרי נישה בעולם המחשוב, הראשונים עקב המחיר הגבוה שלהם והאחרונים עקב מגבלות נפח האחסון ומהירות הגישה. התקני זיכרון דוגמת המוצר החדש של מיקרודיה יהפכו לפתרון יעיל שיאפשר בעתיד להוזיל את עלויות הייצור של מכשירי מובייל ובעיקר לייצר מחשבים, סמארטפונים וטאבלטים דקים, מהירים וחסכוניים יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות