אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע תעביר את מטה החברה מפתח תקווה לרעננה צילום: בלומברג

טבע תעביר את מטה החברה מפתח תקווה לרעננה

ענקית התרופות רוכשת קרקע ברעננה בשטח של כ-44 דונם מאיש העסקים ג'ורג' חורש. עפ"י הערכות, החברה תקים קמפוס בשטח של כ-75 אלף מ"ר

07.06.2015, 15:39 | דותן לוי

ענקית התרופות טבע תעביר את מטה החברה השוכן כיום בפתח תקווה לאזור התעסוקה של רעננה. החברה רוכשת קרקע בשטח של כ-44 דונם מאיש העסקים ג'ורג' חורש, יבואן טויוטה ומבעלי H&M. בכוונתה טבע לבנות עליה מטה אחד, שירכז את כלל הנהלת החברה בישראל ובשטח בנוי מוערך של עד 75 אלף מ"ר. רכישת הקרקע עדיין לא הושלמה.

קראו עוד בכלכליסט

כיום מטה חברת טבע פרוש על פני מספר מבנים שהחברה שוכרת ברחבי פתח תקווה, המייצרים כפילויות ועלויות עודפות המוערכות במיליוני דולרים מידי שנה, כך שבטווח הארוך מצפים בחברה כי המהלך יניב להם חיסכון. בחברה חיפשו במשך תקופה ארוכה מיקום מתאים לפעילות החברה, ובדקו בין היתר בנייה של מתחם חדש בפתח תקווה, אך לבסוף הוחלט על המעבר לרעננה. יחד עם זאת ובניגוד להערכות, טבע לא תקבל הטבות בארנונה, שכמעט ואינן אפשריות כיום במסגרת החוק. בעיריית רעננה העריכו כי המעבר נובע מכך שרעננה נחשבת עיר איכותית שנמצאת בצמיחה, עם שירותיים מוניציפלים טובים ומעבר לכך מדובר בעיר שהוועדה המקומית שלה מחזיקה ברמת הסמכות הגבוהה ביותר, המאפשרת לה לאשר תוכניות דוגמת הקמפוס של טבע מבלי לעבור לוועדה המחוזית וכך למעשה לחסוך זמן רב.

מטה טבע בפתח תקווה. לא תקבל הקלות בארנונה, צילום: בלומברג מטה טבע בפתח תקווה. לא תקבל הקלות בארנונה | צילום: בלומברג מטה טבע בפתח תקווה. לא תקבל הקלות בארנונה, צילום: בלומברג

בטבע הפיצו לאחרונה מכרז לתכנון המתחם ולפי הערכות הבנייה יחד עם הקרקע נאמדים בכחצי מיליארד שקל, כאשר המעבר מתוכנן לעוד כחמש שנים. בטבע מסרו כי הקמפוס, שבנייתו תושלם בעוד כחמש שנים, יאחד את פעילות המטה הגלובלי הפזורה כיום במספר רב של אתרים ואגב כך יביא לחיסכון משמעותי.

עוד אמרו בטבע, כי הקמפוס יעניק לעובדי טבע בארץ סביבת עבודה מתקדמת ונוחה שתעודד את המצוינות המדעית, הטכנולוגית והעסקית לה מחויבת החברה, וזאת לצד שימור המורשת של טבע ומייסדיה. הקמפוס ימוקם בתוך סביבה ירוקה עם דגש על בנייה נמוכה שתעודד שיתוף פעולה תוך שימור הרוח המיוחדת של החברה. המקום הנבחר עונה בצורה הטובה ביותר לדרישות שהגדירה החברה בתחילת התהליך לוודא שהמעבר ייתן מענה ברמה הגבוהה ביותר לצרכי העובדים ולנוחותם. לצד מעבר מטה החברה לקמפוס מאוחד ברעננה, תשמר החברה את מורשתה בעיר פתח-תקווה, אשר אירחה את החברה והיתה חלק מרכזי בהתפתחותה בארץ משך שנים ארוכות.

הקרקע הנרכשת הממוקמת ברחוב התדהר פינת דולב באזור התעשייה הצפוני של רעננה, הוחזקה בעבר על ידי חברת קומברס. האחרונה תכננה להקים עליה מתחם משרדים ענק, אך בשל מצב החברה הפרויקט ירד מסדר היום והקרקע נמכרה בשנת 2010 לחורש בתמורה ל-31 מיליון דולר. מדובר בחטיבת קרקע גדולה במיוחד, שהשתרעה על כ-55 דונם ומחזיקה בזכויות בנייה של כ-90 אלף מ"ר. בשנת 2013 חורש מכר 11 דונם מתוך החלקה לחברת SAP בתמורה ל-40 מיליון שקל וזו הקימה במקום בניין בן 7 קומות המשתרע על כ-15 אלף מ"ר, כך שלטבע נותרו לפחות 75 אלף מ"ר לטובת הקמת הקמפוס החדש (כיום משתרעים משרדי ההנהלה על כ-40 אלף מ"ר בפתח תקווה). הערכות הן כי מחיר רכישת הקרקע כעת עומד על כ-200 מיליון שקל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות