אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל משרד רה"מ החדש יוכל לטפל בתנובה, אבל לא בחברת IT מסינגפור צילום: שרונה מזליאן- לוי

מנכ"ל משרד רה"מ החדש יוכל לטפל בתנובה, אבל לא בחברת IT מסינגפור

על פי הסכם ניגוד העניינים של אלי גרונר, הוא יהיה מנוע מלעסוק במשך 18 חודשים בעניינים הנוגעים לחברת UST גלובל הסינגפורית, שעבורה קידם השקעות בישראל. עם זאת, הוא יוכל לעסוק בעניינים הנוגעים לתנובה, אף ששימש כיועץ בכיר לזהבית כהן

07.06.2015, 19:40 | תומר גנון

מנכ"ל משרד ראש הממשלה הנכנס אלי גרונר יהיה מנוע מלעסוק במשך 18 חודשים בעניינים הנוגעים לחברת טכנולוגיית המידע UST גלובל הסינגפורית או לבעלי השליטה בה. כך עולה מהסכם ניגוד העניינים שעליו חתם גרונר, שמינויו אושר היום (א') בישיבת הממשלה.

בחצי השנה האחרונה, שימש גרונר כיועץ בכיר לחברת UST, המעסיקה 17 אלף עובדים ופועלת ב-14 מדינות. גרונר ייעץ לחברה בתהליך הקמת הסניף הישראלי שלה. הוא פעל גם מול חברת business intelligence הישראלית, והקים את זרוע ההון סיכון שלה שהשקיעה עד כה בחברה אחת. שמה של החברה הושחר בהסכם ניגוד העניינים, לבקשת גרונר.

ישיבת הממשלה. גרונר פעל מול חברת business intelligence הישראלית, צילום: איי פי ישיבת הממשלה. גרונר פעל מול חברת business intelligence הישראלית | צילום: איי פי ישיבת הממשלה. גרונר פעל מול חברת business intelligence הישראלית, צילום: איי פי

עוד עולה מהסכם ניגוד העניינים, כי גרונר ימנע מלקבל החלטות, להשתתף בדיונים או לטפל בעניינים אישיים, של קרובי משפחה או בענייני אדם שיש לו אליו זיקה פוליטית, כלכלית או עסקית. בנוסף התחייב גרונר שלא להיות מעורב "בכל עניין שבו עסקתי באופן אישי במסגרת עיסוקיי טרם מינויי, מלבד מה שאושר לי במפורש על ידי היועצת המשפטית של המשרד".

עם זאת, על פי ההסכם בכל עניין שיש לגרונר בו עניין אישי, אך יש בו פוטנציאל השפעה על כלל הציבור או קבוצה גדולה אחרת, הוא יהיה רשאי לעסוק בכפוף לבחינה ואישור של היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה. בכל עניין שבו יקבע לבסוף שגרונר מנוע מלעסוק בו, יחליף אותו ראש המועצה הלאומית לכלכלה, יוג'ין קנדל.

גרונר שימש בין השנים 2003-2009 כראש צוות בכיר בחברת היועץ מקינזי, ובין השנים 2009-2011 כיועץ בכיר של יו"רית תנובה לשעבר, זהבית כהן. עם זאת, על פי הסכם ניגוד העניינים שעליו חתם הוא אינו מנוע מלעסוק בעניינים הקשורים לתנובה, או ללקוחות חברת מקינזי. ככל הנראה בשל חלוף הזמן, למעלה מארבע שנים, מאז שעזב את התפקיד המהווים לשיטת משרד המשפטים תקופת צינון מספקת.

מטה ראש הממשלה מורכב משני ראשים. התחום המדיני-בטחוני (מל"ל, המזכירות הצבאית, וראשי הארגונים הביטחוניים –המוסד והשב"כ) והתחום הכלכלי-חברתי, עליהם יופקד מעתה גרונר לצד המועצה הלאומית לכלכלה. כמו כן ירכז גרונר את ועדת השרים לענייני רגולציה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות