אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי אלישרא יתקשרו ללקוחות ויתנצלו: "ההנהלה מאלצת אותנו לשבות" צילום: אוראל כהן

עובדי אלישרא יתקשרו ללקוחות ויתנצלו: "ההנהלה מאלצת אותנו לשבות"

לטענת העובדים, התוכנית לארגון מחדש תפגע בהם ותביא לפיטורים המוניים; פגישת הוועד עם המנכ"ל אתמול הסתיימה ללא תוצאות; השביתה - היום ומחר

08.06.2015, 10:06 | הדס גליקו

עובדי אלישרא, חברת הבת של אלביט מערכות, בשליטת מיכאל פדרמן, ימשיכו החל מהיום בעיצומים ובשביתה: היום ישבתו 370 ההנדסאים הטכנאים והפקידים ומחר (שלישי) ישבתו 370 המהנדסים, האקדמאים ועובדי הייצור. העובדים מתכוונים להתקשר ללקוחות החברה ולהתנצל על השביתה שההנהלה, לטענתם, מאלצת אותם לנקוט בה.

קראו עוד בכלכליסט

הרקע לשביתה הוא על פי העובדים כוונת הנהלת אלביט מערכות להעביר את העובדים המאוגדים במסגרת ההסכם הקיבוצי באלישרא להסכמי עבודה אישיים וביטול העבודה המאורגנת בחברת אלביט. עובדי אלישרא מדגישים כי סמנכ"ל הכספים של החברה ניר שני ציין בפורום הוועדים כי בקרוב צפויים 500 מפוטרים בחברה מקרב העובדים המאוגדים. העובדים חוששים כי הפיטורים יבוצעו במסגרת מעבר החברה למתחם בחולון ובמסווה של שינוי ארגוני ואיחוד עם חברות הבת תדיראן מערכות ותדיראן וספקטרלינק הפועלות מהמתחם בחולון.

עוד טוענים עובדי אלישרא כי הנהלת אלביט מוציאה עבודה למיקור חוץ, במטרה להפוך את אלישרא לחברת פיתוח והנדסה בלבד. כיום, לדברי העובדים, 50% מסך העבודות של אלביט הם במיקור חוץ לעומת 10% לפני כשלוש שנים.

מהנדסי החברה, הפקידים ההנדסאים הטכנאים ועובדי הייצור יחד עם פקידי החברה המאוגדים בהסכם הקיבוצי שבתו גם בשבוע שעבר. השביתה היא במסגרת סכסוך עבודה מאושר על ידי ההסתדרות. בחברה 1,500 עובדים מתוכם 900 עובדים בהסכם הקיבוצי.

מפעל אלישרא בבני ברק (ארכיון), צילום: אוראל כהן מפעל אלישרא בבני ברק (ארכיון) | צילום: אוראל כהן מפעל אלישרא בבני ברק (ארכיון), צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות