אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלרון מוכרת את חברת המכשור הרפואי קימא ב-35 מיליון דולר

אלרון מוכרת את חברת המכשור הרפואי קימא ב-35 מיליון דולר

מדובר באקזיט נוסף לחברת האחזקות אחרי שמכרה לפני כשנה את גיוון אימג'ינג בכמיליארד דולר. קימא מפתחת מערכת ניטור לחולי אי ספיקת לב

08.06.2015, 12:30 | ניר צליק
חברת האחזקות אלרון, מוכרת את קימא תמורת 35 מיליון דולר ותמלוגים עתידיים. לעת עתה, מדובר במזכר הבנות ראשוני כאשר שמה של הרוכשת לא נחשף עדיין. מדובר באקזיט נוסף לאלרון אחרי שמכרה לפני כשנה את גיוון אימג'ינג בתמורה לכמיליארד דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

אלרון צפויה לקבל לאורך השנים תקבולים המחושבים כמכפיל של הצמיחה בהכנסות משנה לשנה ממכירת המוצר של קימא, לתקופה של ארבע וחצי שנים ותמלוגים עתידיים עבור כל יחידה מיוצרת של כל מוצר שיפותח על ידי הרוכש הפוטנציאלי אשר משלב את הטכנולוגיה של קימא, לתקופה של חמש וחצי שנים. המשמעות היא כי אם למשל המוצר עצמו ימכור בכעשרה מיליון דולר, אלרון עשויה לקבל כעשרים-שלושים מיליון דולר, בהתאם למכפיל שלא נחשף, אולם מדובר בתקופה של חמש וחצי שנים בלבד, כאשר לרוב בשלב ההחדרה מכירות המכשור הרפואי אינם גבוהות מאוד, ועיקר המכירות נצברות אחר כך.

קימא מפתחת מערכת ניטור לחולי אי ספיקת לב. השלמת העסקה מותנית בהשלמת בדיקת נאותות המתבצעת על ידי הרוכש הפוטנציאלי ובחתימה על הסכם מחייב על ידי הצדדים, ובקבלת אישורים רגולטוריים מקובלים ואישורים על ידי האורגנים של שני הצדדים. המוצר עצמו של קימא צפוי לקבל אישור שיווק מה-FDA במהלך השנה הקרובה, כך שלמעשה העסקה נסגרת רגע לפני קבלת האישור.

קימא מוחזקת על ידי אלרון באמצעות חברת בת שלה, אר.די.סי - רפא" חברה לפיתוח המוחזקת על ידי אלרון בשיעור של 50.1%, כאשר RDC מחזיקה ב-53% מקימא.

RDC צפויה לקבל תמורה של כ-19 מיליון דולר בגין התמורה המיידית, כך שחלקה של אלרון עומד על כמחצית. הרווח הנקי לאלרון מוערך בכ-7 מיליון דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות