אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איי.סי פאואר רוכשת את תחנת הכח של מפעלי נייר חדרה צילום: כפיר סיון

איי.סי פאואר רוכשת את תחנת הכח של מפעלי נייר חדרה

זאת בתמורה ל-60 מיליון שקל. מדובר ברשיון מותנה להקמת תחנת חשמל בהספק של 120 מגוואט. השלמת העסקה צפויה בעוד 120 יום

08.06.2015, 14:17 | גולן חזני

איי.סי פאואר שבשליטת עידן עופר רוכשת את תחנת הכח של מפעלי נייר חדרה תמורת 60 מיליון שקל. השלמת העסקה צפויה בעוד 120 יום.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההסכם איי.סי פאואר רכשה מנייר חדרה את חברת 'אנרגיה משולבת' המחזיקה ברישיון מותנה להקמת תחנת קוגרנציה בהספק של 120 מגוואט, וכן את מרכז האנרגיה הקיים של נייר חדרה, הפועל בחצר המפעל בחדרה, ומספק כיום חשמל וקיטור למפעל נייר חדרה.

מזכר ההבנות כולל הסכם התקשרות בין נייר חדרה ואיי.סי פאואר לאספקת חשמל וקיטור מתחנת הכוח אשר תוקם על ידי איי.סי פאואר למפעלי נייר חדרה למשך תקופה כוללת של כ-21 שנה, החל ממועד ההשלמה של העסקה ועד 18 שנה מיום ההפעלה המסחרית של התחנה, שתוקם בשטח הצמוד למפעל החברה. תחנת הכוח החדשה עתידה להתחיל לפעול בשנת 2018.

הסכם אספקת הגז הטבעי של נייר חדרה עם פרויקט תמר וכן הסכם הולכת הגז הטבעי עם נתג"ז, צפויים להיות מומחים לאנרגיה משולבת. מזכר ההבנות כולל גם הוראות הנוגעות להסכם שכירות לפיו החברה תשכיר לאיי.סי פאואר את השטחים עליהם תוקם תחנת הכוח החדשה.

עורכי הדין ג'ק סמית, אריאל רואימי ומשה קריגר ממשרד גורניצקי ושות' ייצגו את איי.סי פאואר ואילו את מפעל נייר חדרה ייצגו עוה"ד אורי נוי שרון אלסטר וירון כהן ממשרד ארדינסט בר נתן.

מימין גיורא אלמוגי מנכ"ל OPC ויוחנן לוקר יו"ר נייר חדרה, צילום: כפיר סיון מימין גיורא אלמוגי מנכ"ל OPC ויוחנן לוקר יו"ר נייר חדרה | צילום: כפיר סיון מימין גיורא אלמוגי מנכ"ל OPC ויוחנן לוקר יו"ר נייר חדרה, צילום: כפיר סיון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות