אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנט: "הילדים יחזרו לגנים איכותיים יותר אחרי חופשת הקיץ" צילום: ארז חרודי, עושים צילום

בנט: "הילדים יחזרו לגנים איכותיים יותר אחרי חופשת הקיץ"

שר החינוך הציג את התוכנית להוספת סייעת שנייה בגנים שבהם מעל ל-30 ילדים. עלות התוכנית - 300 מיליון שקל בשנה

08.06.2015, 16:28 | מיקי פלד

שר החינוך נפתלי בנט הציג הערב (ב') את התוכנית להוספת סייעת שנייה בגני ילדים. לפי התוכנית, החל מהשנה הבאה גני ילדים בהם לפחות 30 ילדים יקבלו מימון לסייעת שנייה. התוכנית, שעלותה כ-300 מיליון שקל בשנה, אמורה לענות על דרישות מחאת ההורים.

קראו עוד בכלכליסט

בנט הוסיף, כי כל גננת תקבל גם תקציב של 1,000-5,000 שקל בשנה שבו תוכל להשתמש כראות עיניה, בין השאר לטובת רכישת ציוד לגן, בנוסף לציוד שמספקים המשרד והרשות המקומית.

כמו כן, מהלך מעניין אחר הוא יצירת מעמד של גננת מובילה שתשמש כמעין מנטורית ל-14 גננות אחרות, על מנת ליצור מעין "חדר מורים" של גננות.

אילוסטרציה, צילום:  דודו בכר אילוסטרציה | צילום: דודו בכר אילוסטרציה, צילום:  דודו בכר

בנט אמר במסיבת העיתונאים, כי "הילדים ייצאו בקרוב לחופשת הקיץ ויחזרו לגנים חדשים ואיכותיים יותר. יותר תוכניות לימוד, יותר משחקים, יחס חם ואישי יותר לכל ילד. כמו שהבטחתי כשנכנסתי לתפקידי: ילד בן שלוש בישראל יקבל את אותה הזדמנות אם הוא גר בהרצליה, בנהריה או ברהט". לדברי שר החינוך, "במדינת ישראל איכות החינוך לא תקבע לפי גובה תלוש המשכורת של ההורים".

שר האוצר משה כחלון הוסיף, כי "כל השקעה בחינוך לגיל הרך מחזירה את עצמה פעמיים, גם מבחינה חברתית וערכית, וגם מהבחינה הכלכלית. מדובר בצעד שמעיד על סדר עדיפויות חדש, שמחזק רשויות חלשות, שמוביל לצמצום פערים חברתיים, שמגדיל את ההשקעה בחינוך ובילדים של כולנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות