אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשובה פועל להשגת תמיכת צרפת בשיתוף פעולה אזורי צילום: ראובן שוורץ

תשובה פועל להשגת תמיכת צרפת בשיתוף פעולה אזורי

בעלי קבוצת דלק נפגש אתמול עם נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי. זו פגישתם השלישית בשנתיים האחרונות

09.06.2015, 08:19 | הדס גליקו

יצחק תשובה, בעלי קבוצת דלק המחזיקה במאגרי הגז לווייתן ותמר, נפגש אתמול בהרצליה עם נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי שמבקר בארץ ל־48 שעות לרגל כנס הרצליה.

קראו עוד בכלכליסט

סרקוזי אירח את תשובה לפגישה אישית בסוויטה שלו במלון דן אכדיה בנושא שימוש בתגליות הגז לטובת השגת שיתוף פעולה אזורי עם המדינות המתונות באזור.

על פי מקורות בענף הגז, תשובה מבקש להשיג את תמיכתה של צרפת וסרקוזי על מנת לספק רוח גבית לשיתוף הפעולה האיזורי.

ניקולא סרקוזי, נשיא צרפת לשעבר, צילום: בלומברג ניקולא סרקוזי, נשיא צרפת לשעבר | צילום: בלומברג ניקולא סרקוזי, נשיא צרפת לשעבר, צילום: בלומברג

זוהי פגישתם השלישית של תשובה וסרקוזי במהלך השנתיים האחרונות. הפגישה הראשונה בין השניים נערכה כאשר סרקוזי עדיין כיהן כנשיא והיא התרחשה בארמון האליזה. שתי הפגישות האחרות בין השניים היו לאחר שסרקוזי כבר לא היה נשיא.

על פי המידע שהגיע ל"כלכליסט" הפגישה אתמול נערכה בארבע עיניים, לעומת הפגישות האחרות בהן דנו השניים בשיתופי פעולה כלכליים באזור, אז נכחו בפגישה אנשים נוספים משני הצדדים.

סרקוזי קיבל לפני שנה וחצי תואר של כבוד ממכללת נתניה שיצחק תשובה העניק לו יחד עם יאיר המבורגר, הבעלים והיו"ר של קבוצת הראל. תשובה הוא אחד מהתורמים הגדולים ביותר למכללת נתניה.

במסגרת ביקורו בישראל נפגש סרקוזי גם עם נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס, עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם עוד שורה של אישים בכירים בפוליטיקה. כמו כן נאם סרקוזי בכננס הרצליה 2015. דלק קידוחים היא אחת מנותנות החסות לכנס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות