אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוחרר למעצר בית קצין המשטרה הבכיר לשעבר שנחקר בפרשת פישר צילום: אלכס קולומויסקי

שוחרר למעצר בית קצין המשטרה הבכיר לשעבר שנחקר בפרשת פישר

הניצב בדימוס נחקר בחשד לביצוע עבירות מתחום טוהר המידות, בהן שוחד. צו איסור פרסום עדיין קיים על שמו ופרטיו של הקצין. אתמול פורסם כי קצין המשטרה לשעבר, ערן מלכה, חתם על הסכם עם המדינה שבעקבותיו מסר מלכה עדות מפורטת שהובילה לחשדות נוספים נגד הניתב בדימוס

09.06.2015, 10:28 | זוהר שחר לוי

קצין המשטרה הבכיר לשעבר שנחקר תחת אזהרה בחשד למעורבות בפרשת פישר שוחרר למעצר בית בן 3 ימים וחקירתו תימשך בימים הקרובים.

קראו עוד בכלכליסט

הקצין, בדרגת ניצב, נחקר בחשד לביצוע עבירות מתחום טוהר המידות, בהן שוחד. צו איסור פרסום עדיין קיים על שמו ופרטיו של הקצין.

אתמול (ב') הסיר בית משפט השלום בירושלים את צו איסור הפרסום על ההתפתחויות בפרשת רונאל פישר והתיר לפרסום כי קצין המשטרה לשעבר, ערן מלכה, חתם על הסכם עם המדינה. ההסכם אינו מעניק למלכה כל הקלה בעונש המאסר הצפוי לו אך כן מספק לו הגנה מבחינה כלכלית. כך, הוא יזכה לשמור על זכויות הפרישה שלו מהמשטרה ומח"ש לא יבקשו לחלט את כספיו, אף לא את כספי השוחד.

מימין: רות דוד ורונאל פישר (ארכיון), צילם: עמית שאבי מימין: רות דוד ורונאל פישר (ארכיון) | צילם: עמית שאבי מימין: רות דוד ורונאל פישר (ארכיון), צילם: עמית שאבי

בעקבות ההסכם עמו, מסר מלכה עדות מפורטת במח"ש שהובילה לחשדות נוספים נגד קצין המשטרה הבכיר לשעבר וכן מידע המחזק חשדות נגד פרקליטת מחוז תל אביב (פלילי) לשעבר, עו"ד רות דוד ונגד בעל השליטה בחברה הציבורית ב.יאיר, יאיר ביטון.

באשר לקצין המשטרה הבכיר, אחד החשדות ביחס אליו נוגע לנסיעה שלו לחו"ל על חשבון נאשם אחר בפרשה, יאיר ביטון, והוא בהמשך עדכן את מלכה על החקירה הסמויה שהתנהלה בעניינו של ביטון בפרשת ב.יאיר. כן לפי החשד העביר מידע על חקירות נוספות תמורת שוחד. חקירתו תחת אזהרה החלה אתמול במשרדי מח"ש ותימשך גם בימים הקרובים.

מחר צפוי להתקיים דיון ראשון בכתב האישום שהוגש נגד המעורבים בפרשת פישר בפני שופט בית המשפט המחוזי בירושלים משה סובל. במעמד זה צפויים נציגי מח"ש להגיש את הסדר הטיעון שהושג עם מלכה, המיוצג על ידי עוה"ד עופר ברטל ודב גלעד כהן. במקביל יתקיים דיון על בקשת הפרקליטות להאריך עד לתום ההליכים את מעצרם של עו"ד רונאל פישר ומלכה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות