אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התאחדות הכדורגל ההולנדית מקדמת סיוע טלוויזיוני לשופטים צילום: אי פי איי

התאחדות הכדורגל ההולנדית מקדמת סיוע טלוויזיוני לשופטים

ההתאחדות (KNVB) החלה לחפש מנתחי וידיאו כחלק מההכנות שלה להשקת טכנולוגיית וידיאו בעונה הבאה של ליגת העל המקומית

09.06.2015, 16:01 | שירות כלכליסט

התאחדות הכדורגל ההולנדית (KNVB) החלה לחפש מנתחי וידיאו (video analysts) כחלק מההכנות שלה להשקת טכנולוגיית וידיאו בעונה הבאה של ליגת העל המקומית. בהתאחדות מפעילים פיילוט להכנסת הטכנולוגיה כבר מ-2013, כשהתכנון הוא להרשות לכל קבוצה לערער על החלטה של השופט פעם אחת בכל מחצית.

קראו עוד בכלכליסט

מצלמת טלוויזיה. תסייע לשופטים בהולנד, צילום: איי אף פי מצלמת טלוויזיה. תסייע לשופטים בהולנד | צילום: איי אף פי מצלמת טלוויזיה. תסייע לשופטים בהולנד, צילום: איי אף פי

על פי אתר האינטרנט ההולנדי Voetbal International, בפגישת דירקטוריון שנערכה בשבוע שעבר הוחלט להתחיל בחיפוש אחר האנליסטים של התוכן, מתוך תקווה שיחלו לעבוד ברגע שיתקבל האישור מ-IFAB של פיפ"א. "האנשים האלה מנתחים את התמונות מתוך משאית ובתוך שניות יוצרים קשר עם השופט שעל המגרש, בדומה למתרחש בליגות הספורט האמריקאיות", מסר מנהל ההתאחדות ברט ואן אוסטבין. "בהתאחדות מקווים להטמיע את סיוע הווידיאו במהירות. הרעיון הוא למקסם את ההכנות לקראת מבחן בשידור חי, שייצא לדרך ברגע שנקבל את האישור מ-IFAV".

על פי דיווח משנה שעברה בסנדיי מירור, יו"ר התאחדות הכדורגל האנגלית גרג דייק תומך לגמרי בתוכנית הפיילוט, שזכתה גם לתמיכת גרמניה וארה"ב.  "הרעיון נוסה ב-24 משחקים בעונה שעברה, כששופטי הווידיאו מדגישים תקריות שבהן היו יכולים לסייע לשופטים במשחק", מסר דובר KNVB קואן אדריאנס.

"התגלה כי התוכנית מהווה הזדמנות גדולה לעזור לשופטים ולעוזרים שלהם. הניסוי עורר התעניינות רבה בהתאחדויות הכדורגל של אנגליה, גרמניה וארה"ב – וזכינו לתמיכה שלהן להגיש הצעה רשמית. הצעד הבא יהיה לראות כיצד המערכות עובדות בליגת הנוער או משחקים של הנבחרת מתחת לגיל 21. אם הניסוי יצליח, ניתן יהיה להשיק אותו בליגה הבכירה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות