אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע חצתה את רף המיליארד דולר במניות מיילן

טבע חצתה את רף המיליארד דולר במניות מיילן

זאת לאחר שהגדילה את חלקה בחברת התרופות האמריקאית-אירית ל-2.76%. המטרה של טבע - להגיע לאחזקה של 4.5% במיילן

09.06.2015, 18:36 | שי סלינס

טבעממשיכה להגדיל את חלקה במיילן ואלה עלו מ־2.46% ל-2.76% לאחר רכישה של כ-100 מיליון דולר.

טבע נגד מיילן: הדרך אל הנוק אאוט. לצפייה לחצו כאן

בכך עלתה ההשקעה הכוללת של טבע במיילן אל מעל לרף המיליארד דולר. כאשר טבע תגיע לאחזקה של 4.5% במיילן, היא תוכל לפנות לבית המשפט בהולנד, שם רשומה מיילן, ולטעון כי החברה פועלת בניגוד לאינטרסים של בעלי המניות שלה.

קראו עוד בכלכליסט

נכון לעכשיו, טבע לא הגישה הצעת רכש באופן רשמי למיילן והנושא לא יעלה לדיון באסיפת בעלי המניות של החברה. אלא שלתמונה נכנסה חברת תרופות רביעית - הענקית האמריקאית אבוט, שמכרה למיילן פעילות גנרית. אבוט מחזיקה ב-14% ממניות מיילן, שישתחררו מחסימה ביולי הקרוב. אם הצעת הרכש של טבע תעלה באסיפה, אבוט מחויבת להתנגד לה. לפיכך האינטרסים של החברות מנוגדים: טבע רוצה להגיע לאסיפה כשכבר אין מניות מיילן בידי אבוט. מיילן מצדה היתה רוצה שאבוט תחזיק במניות וכך ייסתם הגולל על הצעת הרכש של טבע, שזקוקה לרוב של 95% מבעלי המניות של מיילן.

מוקדם יותר היום שלח רוברט קורי מכתב נוסף למנכ"ל טבע, ארז ויגודמן. קורי, שבמכתבו הראשון לויגודמן כינה את טבע "חברה מזגזגת הנמצאת על סף צוק פטנטים עם הקופקסון" ו"בעלת ממשל תאגידי רעוע", הפנה לויגודמן במכתבו שתי שאלות בלבד. השאלה הראשונה היא, "האם טבע מתכננת להגיש הצעה מחייבת לרכוש את מיילן כדי להבהיר את המצב לבעלי העניין ולדירקטוריון מיילן?" והשאלה השנייה: "האם טבע מחוייבת להגיש הצעה שבה תסכים לרכוש את מיילן, ללא קשר למה שרשות ההגבלים העסקיים תדרוש ממנה".

מימין רוברט קורי יו"ר מיילן וארז ויגודמן מנכ"ל טבע, צילום: תומי הרפז ו Mannie Garci מימין רוברט קורי יו"ר מיילן וארז ויגודמן מנכ"ל טבע | צילום: תומי הרפז ו Mannie Garci מימין רוברט קורי יו"ר מיילן וארז ויגודמן מנכ"ל טבע, צילום: תומי הרפז ו Mannie Garci

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות