אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"לממשלת צרפת אין כוונה להחרים את ישראל" צילום: שגרירות צרפת

"לממשלת צרפת אין כוונה להחרים את ישראל"

שגריר צרפת בישראל פטריק מזונב התייחס לסערה האחרונה שחוללה התבטאותו של מנכ"ל אורנג' העולמית במפגש עם אנשי עסקים בת"א: "אני חושב שהוא מתחרט על ההתבטאות שלו"

09.06.2015, 20:25 | רן אברמסון

"לממשלת צרפת אין כל כוונה להחרים את ישראל, ואני רוצה להזכיר לכם שחרם על ישראל הוא לא חוקי בצרפת, תחת החוקים הנוכחיים", כך אמר הערב שגריר צרפת בישראל פטריק מזונב במפגש עם אנשי עסקים בתל אביב בפתיחת תחרות חברות הטכנולוגיה French Tech Ticket.

"המון חברות צרפתיות באות לישראל, ומשקיעות כאן. ביניהן יש גם חברות בבעלות ממשלתית, כמו חברת הרכבות הצרפתית SNCF, וחטיבת האנרגיה המתחדשת של חברת החשמל הצרפתית שפועלת כאן. ממשלת צרפת מעודדת את החברות שלה לבוא לכאן ולהשקיע כאן בישראל", הוסיף השגריר.

חרם על ישראל, צילום: איי אף פי חרם על ישראל | צילום: איי אף פי חרם על ישראל, צילום: איי אף פי

בתגובה לשאלת "כלכליסט" על כוונת מדינות האיחוד האירופי לסמן מוצרים מההתנחלויות, אמר מזונב כי "היו המון דיונים על נושא סימון המוצרים מההתנחלויות במועצה האירופית. זה נכון שהאיחוד האירופי רוצה להבהיר את מקור המוצרים ולתת ללקוחות יותר מידע על מקור המוצרים. ככל שאני יודע ההחלטה עדיין לא סגורה. אבל זו המחויבות שלנו כלפי הצרכנים, להיות שקופים".

 בתגובה לשאלה על המניע של מנכ"ל אורנג' סטפן רישאר להצהיר במצרים כי לו היה תלוי הדבר בו אורנג' הייתה עוזבת את ישראל לאלתר הבהיר השגריר כי "לרישאר הייתה את ההזדמנות לומר מה שהיה לו לומר. אני חושב שהוא מתחרט על ההתבטאות שלו, וככל שאני יודע, הוא גם אמר שאורנג' לא רוצה להיכנס לאף ויכוח פוליטי. הוא אמר בראיון לידיעות אחרונות שאורנג' לא תומכת בחרם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות