אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל איזיצ'יפ: "נצטרך 5-4 לקוחות במקום סיסקו שתעזוב" צילום: ערן יופי הכהן

מנכ"ל איזיצ'יפ: "נצטרך 5-4 לקוחות במקום סיסקו שתעזוב"

אלי פרוכטר טוען כי יצרנית מעבדי הרשת תנסה לגייס לקוחות כמו גוגל, פייסבוק ואמזון, במקום סיסקו שעתידה לעזוב אותה ב־2018 ואחראית להכנסות שנתיות של 30 מיליון דולר

10.06.2015, 07:52 | ניר צליק

"המעבד NP-5 ימשיך עוד שלוש שנים עם סיסקו, ואנחנו מאמינים שזו תהיה הפלטפורמה האחרונה שלנו איתם. בעוד שלוש שנים הם יעזבו אותנו, ויש לנו מספיק זמן למצוא תחליפים". כך אמר אתמול אלי פרוכטר, מנכ"ל איזיצ'יפ, שדיבר לראשונה מאז איבדה מניית החברה 25% מערכה ביום אחד. המניה של יצרנית מעבדי הרשת במהירות גבוהה צנחה בעקבות החלטה של סיסקו — לקוחה שאחראית לכ־40% מהכנסותיה של איזיצ'יפ — לפתח בעצמה מעבד שיחליף את ה־NP-5.

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו צריכים, למעשה, להחליף הכנסות של 30 מיליון דולר, שהן בעצם 4–5 לקוחות, ואני מאמין שזה בר־השגה", הוסיף פרוכטר. "את המכירות לסיסקו עשינו באמצעות מרוול, ועל כל דולר קיבלנו כ־40 סנט. מאחר שהמכירות העצמאיות שלנו מסבות לנו כ־65 סנט על כל דולר, נצטרך פחות מכירות כדי להגיע לאותו רווח".

פרוכטר גם התייחס למודל ההכנסות העתידי של החברה ואמר כי החברה תפעל עם לקוחות קטנים יותר בעתיד, מסוגן של גוגל, פייסבוק ואמזון, שכן הדרישה שלהן למעבדי רשת במהירות גבוהה גוברת, והן אינן רוצות להמשיך לעבוד עם ספקים חיצוניים.

אלי פרוכטר , צילום: ערן יופי הכהן אלי פרוכטר | צילום: ערן יופי הכהן אלי פרוכטר , צילום: ערן יופי הכהן

מנכ"ל איזיצ'יפ אמר את הדברים במסגרת כנס שערך אתמול בנק ההשקעות ג'פריז, ובו אירח משקיעים מרחבי העולם שהגיעו לישראל לביקור בחברות ההייטק המקומיות. בכנס השתתפו בנוסף לאיזיצ'יפ גם החברות מלאנוקס, וויקס, איירון סורס, טבולה ועוד. "אנחנו פעילים בישראל כבר 20 שנה", אמר ל"כלכליסט" סגן יו"ר ג'פריז ומנהל ההשקעות בטכנולוגיה אלק אליסון, "אבל בוועידה הזו אנו מביאים לראשונה משקיעים זרים לישראל. היינו לאחרונה מעורבים במכירת קליקסופטוור לפרנסיסקו פרטנרז, ובעוד כמה עסקאות, וישראל היא מדינה חשובה לנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות