אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
iOS 9 תאפשר לנטר את המחזור החודשי ואת חיי המין שלך

iOS 9 תאפשר לנטר את המחזור החודשי ואת חיי המין שלך

פלטפורמת הבריאות והכושר של אפל תתמוך באיסוף ועיבוד מידע שקשור לתדירות ועוצמת המחזור, מה שיאפשר למפתחים לבנות אפליקציות לבקרת פוריות - כלי שימושי לזוגות שמתקשים להיכנס להריון

10.06.2015, 09:31 | ניצן סדן ועומר כביר
אפל חשפה השבוע את מערכת ההפעלה iOS 9 ובה שורה ארוכה של שיפורי ממשק ואפליקציות. ואולם, תוספת מעניינת אחת לא הוצגה על הבמה באירוע החשיפה: יכולת ניטור המחזור החודשי.

קראו עוד בכלכליסט

היכולת הוספה לרשימת יכולות HealthKit, פלטפורמת הכושר והבריאות של אפל, דרכה יכולים מפתחים לאסוף מידע על מצבו הגופני של המשתמש בעזרת חיישני האפל ווטש. התכונה החדשה הבליחה לרגע, באחת מתמונות המצגת שהראה סמנכ" התוכנה קרייג פרדיגי באירוע המפתחים השנתי WWDC.

יראה מה השעה, יציג התראות, ינטר פוריות. שעון אפל יראה מה השעה, יציג התראות, ינטר פוריות. שעון אפל יראה מה השעה, יציג התראות, ינטר פוריות. שעון אפל

מעתה, תוכל פלטפורמת HealthKit לנטר את ימי המחזור ועוצמתו, להצליב את המידע עם טמפרטורת הגוף ומדדים נוספים. התכונה תוכל לסייע לעקוב אחר נטילת גלולות והורמונים למיניהם, הריונות לא רצויים ועוד. עוד תוספת מעניינת לפלטפורמה הוגדרה כ"בריאות רבייתית" - ובמסגרתה יוכלו משתמשות לעקוב אחר תדירות יחסי המין שהן מקיימות, במטרה לגלות את המועדים בהם הן הכי פוריות - כלי שימושי וחשוב לזוגות שמתקשים להיכנס להריון.

 

כלי שימושי לזוגות עקרים, צילום: שאטרסטוק כלי שימושי לזוגות עקרים | צילום: שאטרסטוק כלי שימושי לזוגות עקרים, צילום: שאטרסטוק

 

אפל פונה לנשים לאחרונה גם בצורה הרבה יותר בולטת: באירוע WWDC עלו לראשונה מנהלות בכירות בחברה על הבמה והציגו מוצרים ושירותים -  סגנית הנשיא לשירותי אינטרנט ג'ניפר ביילי, שהציגה את החידושים באפל פיי, וסגנית הנשיא לשיווק מוצר סוזן פרסקוט, שהדגימה את אפליקציית News.

תת ייצוג לנשים הוא בעיה מוכרת בעמק הסיליקון ובעולם הטכנולוגיה בכלל, ועל הבמה באירועי ההשקה של אפל - מהחשובים בעולם הטכנולוגיה - הוא בלט במיוחד. צופים קבועים באירועים אלו כבר התרגלו למצגת הקבועה של אותם פרצופים זכריים, רובם לבנים - סטיב, טים, אדי, פיל, קרייג וג'וני בתוספת כוכבים אורחים, לרוב גברים לבנים גם הם. למעשה בשבעת האירועים הגדולים הקודמים שערכה אפל בשנתיים האחרונות, 11 שעות סך הכול, נצפתה על הבמה רק האישה אחת: הדוגמנית קריסטי טרלינגטון שהוזמנה לדגמן את יכולות הכושר של האפל ווטש. והיא שייכת למועדון אקסלוסיבי במיוחד של שש נשים שהוזמנו לעלות לבמה בכמעט 40 שנותיה של אפל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות