אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצרנית הנשק האמריקאית קולט עלולה להגיע בקרוב לפשיטת רגל צילום: יוטיוב

יצרנית הנשק האמריקאית קולט עלולה להגיע בקרוב לפשיטת רגל

מכירות רובי הספורט והאקדחים של קולט צנחו אשתקד ב-30%, והמזומנים בקופתה הצטמצמה ל-11.1 מיליון דולר בלבד. רוב נושיה הם קרנות גידור שרכשו את האג"ח של החברה

10.06.2015, 12:37 | שירות כלכליסט
יצרנית הנשק האמריקאית קולט עלולה להגיע בשבועות הקרובים לפשיטת רגל, אם המשקיעים ומחזיקי האג"ח לא יתגברו על המחלוקות ביניהם בנוגע לדרך הטובה ביותר להבריא את החברה.

מכירות רובי הספורט והאקדחים של קולט נפלו ב-30% בשנה שעברה, וערימת המזומנים של החברה הצטמצמה ל-11.1 מיליון דולר, נכון ל-22 במאי, כך לפי מסמכים שהוגשו לרגולטורים בארה"ב.

החברה, שאקדח M1911 שייצרה היה האקדח העיקרי ששימש את הצבא האמריקאי במשך מרבית המאה האחרונה, לא עמדה בחודש שעבר בתשלום של 10.9 מיליון דולר למחזיקי אג"ח, המחזיקים בחוב כולל בשווי של 250 מיליון דולר.

אקדח מתוצרת קולט, צילום: יוטיוב אקדח מתוצרת קולט | צילום: יוטיוב אקדח מתוצרת קולט, צילום: יוטיוב

בדרך כלל במצבים מסוג זה, החברה הייתה נדרשת להעביר את הבעלות לנושים, שהם לרוב קרנות גידור שרכשו את האג"ח של החברה. אולם בקולט מעריכים כי ירשמו  צמיחה של 25% במכירות ב-2015 ו-2016, ולכן חברת הפרייבט אקוויטי, סיינס מנג'מנט (Sciens Management), שהיא הבעלים של החברה, מעוניינת לשמור על השליטה שלה, גם על חשבון הפסדים שיצברו מחזיקי האג"ח.

 

כלי נשק מתוצרת קולט האמריקאית, צילום: רויטרס כלי נשק מתוצרת קולט האמריקאית | צילום: רויטרס כלי נשק מתוצרת קולט האמריקאית, צילום: רויטרס

החברה הציעה להנפיק אג"ח חדשות בשווי 450 דולר עבור כל 1,000 דולר באג"ח קיימים. פירוש הדבר תספורת של 55%.

אולם נכון ל-1 ביוני, קולט השיגה את הסכמתם של 5.9% בלבד מבעלי האג"ח. אם לא תושג הסכמה רחבה יותר עד שבת, החברה עלולה להכריז על פשיטת רגל. "המסר שלהם לנושים הוא שיסכימו ל-45 סנט או שיפסידו הכל", אומר לאונרד קלינגבאום, שותף בפירמת עורכי הדין ווילקי פאר אנד גאלגר, המייעץ למלווים.

על פי מסמכים שהוגשו לרגולטור, בקולט מתכוונים להכריז על פשיטת רגל ולמכור נכסים אם מחזיקי האג"ח ידחו את תכנית הפחתת החובות. במקרה כזה, ישנה אפשרות שלא יצליחו למכור את הנכסים בסכום שיספיק לכסות את החובות המבוטחים בגובה 105 מיליון דולר, ומחזיקי האג"ח יישארו בלי כלום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות