אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היזם הסדרתי אלון מאסק מתכנן ליישב מיליון בני אדם על מאדים צילום: בלומברג

היזם הסדרתי אלון מאסק מתכנן ליישב מיליון בני אדם על מאדים

מאסק סבור שיהיה צורך ב-10,000 שיגורים של חלליות עם כ-100 נוסעים בכל אחת מהן וכן ב-10 שיגורים של חלליות אספקה על כל שיגור של חללית שתעביר בני אדם. הוא צופה שהרעיון יוכל להתגשם בתוך 100 שנים

10.06.2015, 13:03 | שירות כלכליסט

היזם הסדרתי אלון מאסק לא עוצר במכוניות חשמליות ומתכנן ליישב אנשים על מאדים. מאסק הוא מייסדן של החברות PayPal, טסלה מוטורס וספייס איקס. הוא אובססיבי להנדסה פורצת גבולות בתחום כיבוש החלל.

קראו עוד בכלכליסט

בראיון למגזין Aeon הכריז מאסק, כי הוא רוצה להקים במאדים את התשתיות והתעשייה הקיימות כיום, אך לשם כך יהיה צורך בכוח עבודה גדול של מיליון אנשים לפחות. "גם אם יהיו מיליון, אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שכל אדם יספק רמות פריון גבוהות ביותר, שכן צריך להקים מחדש את הבסיס התעשייתי כולו על מאדים. יהיה צריך לכרות וללטש חומרים שונים בסביבה קשה בהרבה משיש בכדור הארץ. לא יצמחו שם עצים, לא יהיה חמצן או חנקן, לא יהיה נפט".

אלון מאסק וחללית ה"דראגון" שבנה (ארכיון), צילום: אם סי טי אלון מאסק וחללית ה"דראגון" שבנה (ארכיון) | צילום: אם סי טי אלון מאסק וחללית ה"דראגון" שבנה (ארכיון), צילום: אם סי טי

מאסק הוסיף כי על מנת להעביר את כל האנשים האלה למאדים יהיה צורך לממן 10,000 שיגורים של חלליות וכן יצטרכו להעביר ציוד. להערכתו של מאסק מדובר ב-10 שיגורים של חלליות אספקה על כל שיגור של חללית שתעביר בני אדם.

התרחיש הזה אמנם נשמע עתידני, אך לטענתו של מאסק הוא יכול להתגשם כבר בתוך 100 שנים. על פי ההערכות בתעשייה, מאסק כבר החל בתכנון חללית ענק שתוכל לשאת עד 100 נוסעים.

הוא עצמו ציין בראיון כי הוא מקווה שיוכל לחשוף פרטים נוספים על תוכנית המאדים שלו עד סוף השנה. במקביל חברת SpaceX שבבעלותו עובדת על פיתוח רקטות לשיגורים לחלל לשימוש חוזר. "הרקטות הן צורת התחבורה היחידה על כדור הארץ שמחייבת בנייה מחדש של הכלי לפני כל מסע", הסביר מאסק. "תחשבו שהיה צריך לבנות מטוס לפני כל טיסה?"

הרקטות לשימוש חוזר יפחיתו עלויות ויאפשרו לשגר אנשים וציוד לחלל במהירות גדולה בהרבה – במקום לשגר אחת לכמה חודשים, רקטות לשימוש חזור יאפשרו כמה שיגורים ביום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

30 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

30.
השאלה האם יכול להתקים מין אנושי משגשג ב 1/3 מהכבידה שיש בכדור הארץ
אולי בסוג של תרופות מפצות שעוד אין כיום, או סוג של שינוי גנטי של אנשים שלא יוכלו בכלל לחזור לחיות יותר בכדור הארץ, ידוע שחוסר כבידה גורם נזק כבד לאנשים, ולמרות שזה לא כמו ריחוף במיקרו-כבידה שיש בתחנת חלל זה בכל זאת השפעה לאורך כל החיים, לדוגמא יתכן ותינוק שיוולד שם יסבול מכל מיני מוטציות קטלניות, לכאורה נראה יותר פשוט לבנות מושבה בחלל בצורת גליל לדוגמא וליצור כבידה מלאכותית שתפתור את הבעיה ע"י סיחרור, היתרון הגדול ביותר להיות על פלנטה הוא הקירבה למשאבים מסוגים שונים,
תייר סקפטי , גלקסית שביל החלב  |  11.06.15
26.
יהיה מקום מעניין לנסות בו שיטות שילטון אחרות
ועם פרטיות מסוג שונה - אפסית. יש גם יתרונות. אבל בעניין החלליות - הן ישמשו להעלות אנשים מהשטח לחלל, לחללית שתהיה כבר שם. אין טעם לבזבז משאבים להעלות 100 איש בבת אחת. עדיף בחלקים.... במאדים - ההתיישבות תהיה כנראה תת-קרקעית, כי למעלה יבש וחם או קר מדי. תהליך ההארצה יותחל, עם המסת כיפות הקטבים. אבל עד אז - הכל יתקיים בתוך כיפות פלסטיק.
כג  |  11.06.15
לכל התגובות