אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הונאה בהום סנטר: גנבו פרטי כרטיס אשראי של לקוחות - ורכשו מוצרים בעשרות אלפי שקלים צילום: ערן יופי כהן

הונאה בהום סנטר: גנבו פרטי כרטיס אשראי של לקוחות - ורכשו מוצרים בעשרות אלפי שקלים

הוארך מעצרם של החשודים בהונאה. לפי החשד, קופאית ראשית בסניף הרשת בצמח, צילמה פרטי אשראי של 80 לקוחות והעבירה לשני חשודים שהשתמשו בפרטים לרכישות באינטרנט

10.06.2015, 15:14 | זוהר שחר לוי
הונאת אשראי דרך הארנק הדיגיטלי: בית המשפט האריך היום (ד') את מעצרם של מעורבים החשודים בהונאת כרטיסי אשראי של כ-80 לקוחות הום סנטר ובגניבה בשווי של עשרות אלפי שקלים.

היום (ד') הוארך ב-3 ימים את מעצרה של קופאית ראשית בסניף של הום סנטר בצמח יוליה פודגורני. היא חשודה כי צילמה פרטי אשראי של כ-80 לקוחות והעבירה הפרטים לחשודים נוספים שעשו בהם שימוש בשווי עשרות אלפי שקלים ומעצרם הוארך גם כן. המשטרה מייחסת לחשודה עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע והונאה בכרטיס חיוב.

"קיימת תשתית ראייתית המבססת חשד סביר נגד החשודה בגין העבירות שבביצוען הוחשדה וכי מתקיימת עילה למעצרה", כתב שופט המעצרים בבית משפט השלום בתל אביב, ירון גת, בהחלטתו.

חנות של הום סנטר, צילום: דוד אזולאי חנות של הום סנטר | צילום: דוד אזולאי חנות של הום סנטר, צילום: דוד אזולאי

לפי החשד, פודגורני צילמה פרטי אשראי של לקוחות שביקשו להצטרף למועדון והעבירה אותם הלאה. 

הסנגורית של הקופאית החשודה, עו"ד שירה קידר, ציינה כי מדובר במי שמשתפת פעולה עם החוקרים, מסרה גרסה וכי ניתן לשחררה תחת תנאים. "על פי גרסתה", ציינה קידר, "היא לא נהנתה מאותם תקבולים של ההונאה. היא לא זומנה למשטרה אלא הגיעה לשם במקרה משום שאחד החשודים הזמין אותה והמשטרה קפצה על זה".

שני החשודים הנוספים בגניבה, מקסים גובנקו ורומן גלייזרמן, נמצאים במעצר מתחילת השבוע. לטענת המשטרה, הם אלו שעשו את השימוש בכרטיסי החיוב. בדיון הראשון בעניינם טען נציג המשטרה כי "מדובר פה בסנונית ראשונה באיזושהי תופעה שאנחנו מעריכים שהיא תיחשף והממדים שלה יהיו יותר גדולים מעכשיו. מדובר בהונאה באמצעות אפליקציות בכרטיסי אשראי ויש נזק גדול להרבה קורבנות. אנחנו עדיין לא מודעים להיקף ויש הרבה עילות חקירה והרבה מעורבים".

נציג המשטרה ציין עוד כי מדובר בחקירה שנמצאת בראשיתה וכי מיוחסות לשניים גם עבירות הונאה שלא נעשו באמצעות המחשב. "אפילו חבילות שהם הזמינו מחו"ל", אמר, "הם נתנו כתובת פיקטיבית של בית שלא שייך להם, הזמינו את החבילות והגיעו לבית לקחת את החבילות".

"העבירות המיוחסות לחשודים על פי חומר החקירה מצביעות על תחכום מצד החשודים", כתבה בתחילת השבוע השופטת אפרת בוסני, זו הורתה על הארכת מעצרם ב-3 ימים, תוך שהיא מציינת כי מדובר בהיקף רב של קורבנות ועבירות המיוחסות לחשודים".

בדיון שהתקיים בעניינם היום, הוחלט על הארכת מעצרם ב-4 ימים נוספים כשהשופט גת ציין כי "עם התקדמות החקירה עולים חשדות לביצוע עבירות דומות ונוספות". נציג המשטרה אלי לוריא ציין בפתח הדיון כי מאז מעצרם חלה התפתחות משמעותית. "עד כה", אמר, "הסכומים שדיברנו עליהם באמצעות האפליקציה של הארנק הדיגיטאלי הם כ-20 אלף שקל. היו שימושים נוספים של רכישות והנפח לא ברור עדיין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות