אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד צרות לאלשטיין: הורדת דירוג לדסק"ש צילום: אוראל כהן

עוד צרות לאלשטיין: הורדת דירוג לדסק"ש

מידרוג הורידה בדרגה אחת את דירוג החברה האם של שופרסל, סלקום ונכסים ובנין. "לחברה דרוש מכירת נכסים, מיחזור חוב או הזרמה חיצונית של כסף כבר בטווח הקצר"

10.06.2015, 17:10 | שי סלינס

צרות בצרורות לבעל השליטה בקבוצת אי.די.בי אדוארדו אלשטיין. בצל הסכסוך עם מוטי בן-משה על הבעלות בקבוצה, חברת דירוג האשראי מידרוג הורידה היום (ד') את דירוג האג"ח של דיסקונט השקעות בדרגה אחת והכניסה אותה לבחינת דירוג (Credit Review) עם השלכות שליליות. לפי מידרוג, הדירוג הורד לדרגת "Baa3" לסדרות ד', ו', ז', ח' ו-ט' בעיקר לנוכח היעדר שיפור ברמת המינוף. מדובר ברמת דירוג ה-10 בסולם הדירוג והיא דרגה אחת מעל לדירוג "בעייתי".

קראו עוד בכלכליסט

במידרוג מפרטים את הסיבות להורדת הדירוג וכותבים כי הנזילות של החברה צפויה לפחות בקצב גבוה כאשר בסוף שנת 2016 תיוותר כרית נזילות זניחה. "מבנה המימון הכולל סדרות אג"ח ובנקים במח"מ שונה, לא יאפשר לחברה להערכתנו, לנצל את כל כרית הנזילות והיא תידרש למיחזור חוב או מכירת נכסים או הזרמה חיצונית כבר בטווח הזמן הקצר, כאשר קיימת אי ודאות גבוהה באשר ליכולת החברה לבצע מהלכים אלה בטווח הזמן הקצר", כתבו.

לגבי החברות בנות, כותבים במידרוג כי אמנם דירוג החברה נתמך בפיזור אחזקות טוב אולם המגמות בשתי האחזקות הבולטות, סלקום (45.2%) ושופרסל (50.5%), הינן שליליות על רקע הסביבה העסקית המתוחה והתנודתית. מנגד מציינים בחברת הדירוג כי חל שיפור מתמשך בשוויה של החברה הבת הנוספת נכסים ובנין (76.5%).

לגבי הסכסוך בחברה האם אי.די.בי פתוח כותבים במידרוג כי "בנוסף, נתמך הדירוג בהתבהרות במפת השליטה בחברה וברצונו של בעל השליטה לשמר את אחזקותיו העיקריות, כפי שהתבטא עד כה בהזרמות הוניות משמעותיות לחברת האם במסגרת הסדר החוב ובהצעותיו לגבי הנפקת זכויות בחברה".

מוקדם יותר היום הודיע אלשטיין כי נענה למנגנון הבמב"י ויירכוש את כל מניותיו של מוטי בן משה בקבוצת אי.די.בי - ישלם כ-152 מיליון שקל ויגדיל את האחזקה שלו ל-81% (לעומת 61% עד כה). לאחר הרכישה יהיה אלשטיין בעל שליטה יחיד בחברת האחזקות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות