אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המחנה הציוני ליועץ המשפטי לממשלה: עצור את דחיית התקציב צילום: חיים צח

המחנה הציוני ליועץ המשפטי לממשלה: עצור את דחיית התקציב

בסיעה מתנגדים לדחיית אישור התקציב בשבועיים עד ל-20 בנובמבר, וכן להפיכתו לתלת שנתי; "הצעת החוק היא שיא נוסף בפגיעה בריבונות הכנסת ובעבודת הממשלה"

10.06.2015, 18:17 | אורי תובל

ח"כ מרב מיכאלי מהמחנה הציוני פנתה היום (ד') ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין בשם מפלגתה, בבקשה שיעצור את חקיקת התיקון לחוק יסוד: תקציב המדינה, שיאפשר לממשלה לדחות את אישור תקציב 2015 עד נובמבר. השבוע התברר כי בכוונת הקואליציה לדחות את מועד האישור מ-5 בנובמבר ל-20 בנובמבר, כאשר ראש הממשלה אף מעוניין להפוך את התקציב הבא מדו שנתי עד סוף 2016, לתקציב תלת שנתי עד סוף 2017.

קראו עוד בכלכליסט

על הכוונה הזו של נתניהו כותבת מיכאלי לויינשטיין: "לא די בפגיעה החריפה שהצעת החוק טומנת בחובה במתכונתה הנוכחית, ראש הממשלה מעוניין לשריין את כהונתו ולהפקיע מידי הכנסת את אישור התקציב השנתי במהלך חסר תקדים בדמוקרטיות מערביות".

יו"ר סיעת המחנה הציוני, מרב מיכאלי, צילום: חיים צח יו"ר סיעת המחנה הציוני, מרב מיכאלי | צילום: חיים צח יו"ר סיעת המחנה הציוני, מרב מיכאלי, צילום: חיים צח

לדברי מיכאלי, "הצעת החוק היא שיא נוסף בפגיעה בריבונות הכנסת ובעבודת הממשלה. התנהלות ממושכת של הממשלה ללא תקציב מאושר מעלה שאלות ביחס ליכולת הפיקוח של הכנסת ושל הציבור על הממשלה וביחס ליכולת משרדי הממשלה לבצע באופן שוטף את עבודתם". היא מציינת שהשרים - והשרות - שנכנסו לתפקידם באמצע מאי לא יוכלו ליזום שום תוכנית או פרויקט עד סוף נובמבר.

מיכאלי: לאשר תקציב עד ה-22 באוגוסט

מיכאלי מזכירה את חוות הדעת החמורה שהגישה היועצת המשפטית של ועדת הכספים, שגית אפיק, בנוגע לדחייה הממושכת באישור התקציב. אפיק ציטטה דברים שנציגי משרד האוצר אמרו בכנסת רק לפני שנה, לפיהם כל יום בלי תקציב מאושר הוא "פגיעה במשילות" ואף "פגיעה במשק". כעת מבקש האוצר לנהל שנה שלמה בלי תקציב.

מיכאלי אומרת כי הפתרון הסביר הוא לעמוד במועדים שקובע החוק כיום לאחר ששונה בסך הכל בשנה שעברה במסגרת חוק המשילות, ולהעביר תקציב ל-2015 עד 22 באוגוסט, ומבקשת מוינשטיין שימנע את קידומה של הצעת החוק, כדי "לשמור על כבודה וריבונותה של הכנסת".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות