אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבני חן או משקיעים נלהבים? שווי שפע ימים הוכפל תוך 10 ימים

אבני חן או משקיעים נלהבים? שווי שפע ימים הוכפל תוך 10 ימים

החברה שמחפשת אבני חן בנחל הקישון בעקבות נבואה של הרבי מליובאוויטש הבהירה היום כי דו"ח גיאולוגי שהסעיר את משקיעיה אינו מבשר על מרבץ בעל ערך מסחרי

11.06.2015, 13:43 | גיל קליאן

חברת שפע ימים, שמחפשת מרבצי אבני חן בנחל הקישון בעקבות נבואה של הרבי מליובאוויטש, צירפה לדו"ח הרבעוני האחרון שלה סקירה לגבי התקדמות החיפושים שלה. סקירה זו כללה כל מיני נתונים גיאולוגיים לגבי התקדמות החיפושים, כמו למשל הערכה כי שכבות המטרה אליהן מכוונת החברה בנחל מכילים "1.1 מיליון טון חלוקי נחל נושאי מינרלים".

קראו עוד בכלכליסט

הסקירה כללה הרבה מפות צבעוניות ותרשימים גיאולוגיים, שנראה כי הצליחו - הרבה יותר ממציאת אבני חן יקרות - במציאת משקיעים נלהבים בבורסה בתל אביב. את ההתלהבות לא הצליחו לצנן כל האזהרות שצורפו לאותו דו"ח, לפיהן עוד אין בידי החברה מספיק נתונים כדי לקבוע האם אותם מרבצים צבעוניים בשרטוטים הם בעלי ערך מסחרי כלשהו.

מאז ה-31 במאי, יום פרסום הסקירה של שפע ימים, ועד אתמול (ד') מניית החברה זינקה ב-114.5%, כשהיא מושכת מחזורי מסחר חריגים. כך למשל, אם בחודש מאי מחזור המסחר הממוצע במניה עמד על 75 אלף שקל, אתמול מחזור המסחר בה עמד על 3.2 מיליון שקל, והיא עלתה ביום זה ב-17%, לאחר זינוק של 28.8% שלשום. בסוף המסחר אתמול הגיע שווי החברה ל-64 מיליון שקל.

כל השמחה הזאת צדה את עינה של רשות ניירות ערך - שפנתה לחברה על מנת לספק הבהרות לדו"ח, ואלה הגיעו היום למשקיעים בדיווח נפרד, שם הדגישה שוב החברה כי "בשלב זה, אין ביכולתה של החברה להעריך את הפוטנציאל הכלכלי שיכול וקיים במסגרת המרבץ הנגיש במקטע התיכון של נחל הקישון. המרבץ כאמור הינו מרבץ שעודנו בשלבי חקירה ופיתוח (Developing ore body) באשר אורכו ידוע, אך רוחבו משתנה כרגע וטרם נקבע סופית".

במילים אחרות: הדו"ח שפירסמה החברה במסגרת הדיווח הרבעוני לא העלה ולא הוריד את הסיכוי למרבץ אבני חן מסחרי בתחתית נחל הקישון. למעשה, נראה כי ניתן לראות את הדו"ח כסוג של דו"ח התקדמות בתוכנית העבודה של החברה. זה שהחברה מבצעת את מה שהיא אמורה לעשות זה יפה - ובמבחן התוצאה, זה גם הספיק למשקיעים בתל אביב כדי להזרים כספים למניה ברמה כזאת ששווי החברה יותר מהוכפל תוך 10 ימים.

מהחברה נמסר כי "הדיווח כפי שדווח בדו"ח האחרון הוא הצורה המקובלת והנהוגה ע"פ קוד הסמארק הבינלאומי הנהוג לתחומי האקספלורציה ברוב מדינות בהן מתבצעים חיפושי אבנים יקרות".

 

נחל הקישון, צילום: אלעד גרשגורן נחל הקישון | צילום: אלעד גרשגורן נחל הקישון, צילום: אלעד גרשגורן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
תגלית
לכל הקשקשנים - שלא מבינים - אתם טועים ומטעים !!! עיקבו אחר ההודעות והעדכונים שהחברה מדווחת ( מאז היווסדה ) . לא היתה הודעה אחת שלא היתה נכונה . ההודעות בשנים האחרונות ובעיקר ממרץ ו ממאי מצביעות יותר מכל וללא ספק על חברה אמינה מאוד ורצינית מאוד- ההודעה האחרונה היא תגלית בקנה מידה עולמי !!! את זה אומרים מומחים !! בדקו את מבנה והרכב השותפות ואנשי מקצוע בחברה - חברת ״דה בירס״ וד״ר דייב אפטר -מומחה בעל שם עולמי - בדקו מי הם ומה הם אומרים על הפוטנציאל הטמון ( ושאגב ,אין להם קשר לדת ולא דבר וחצי דבר לרבי מליובאוויטש... ) החברה משקיעה בטכנולוגיות מתקדמות ביותר . הדיווח האחרון ממאי בנוגע לחשיפת ״מרבץ המכיל כ- 1.1 מיליון טונות של חלוקי נחל נושאי מינרלים.מינרלים יקרים שהם אבני ספיר אבני רובי והמינרל הנדיר מואסניט והסוג השני מינרלים כבדים לתעשייה הכוללים – קורונדום, זירקון, רוטיל, אילמיניט וגרנט ״ אם זה לא דיווח דרמטי אז מה דרמטי !!!???
אריק , קריית אונו  |  12.06.15
12.
קיצר עבדו עליכם...
בחייכם, אם אתם לא מבינים במשהו אל תשקיעו בו. למדתי קצת גיאולוגיה ואני יכול להגיד לכם ש"מרבץ מינרלים" לא שווה הרבה. וגם "אבנים יקרות" כבר לא כאלה יקרות. במיוחד המואסנייט שהחברה טענה ששוויו "אינו ניתן להערכה כי אין תקדים", הינו דמוי יהלום שמיוצר בעלות קטנה פי 10 מיהלום ובנוי מסיליקון במקום פחמן.
סנופקין , שומרון  |  11.06.15
לכל התגובות