אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

לאחר שלב נעילה סוער: המסחר בבורסה ננעל בירידות

המדדים ת"א 25 ות"א 100 ירדו ב-0.3%; בעקבות השינוי בהרכב המדדים - תעודות הסל הזרימו מיליוני שקלים לפריגו שירדה ב-2.4%, קנון שאיבדה 3% ומגדל שהשילה 0.9%. עליות של עד 0.4% באג"ח הממשלתיות

14.06.2015, 16:31 | מיקי גרינפלד

דיווח שוטף מהמסחר בבורסה של תל אביב: כל העדכונים החשובים של החברות בשוק של ת"א, המניות הבולטות, המחזורים והניתוחים של האנליסטים המובילים בשוק ההון הישראלי.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים תקשורת נפט וגז יתר 50 ביומד

מדדי אג"ח

תל בונד 20  תל בונד 40  תל בונד 60

אג"ח ל-10 שנים אג"ח ל-5 שנים אג"ח לכ-30 שנה 

-------

 

16:25 - אחרי שלב נעילה סוער, המדדים המובילים סיימו את המסחר בירידות קלות בתום יום המסחר הראשון לשבוע. איגרות החוב הממשלתיות סיימו בעליות מתונות יחסית של 0.4%, כאשר האג"ח ל-10 שנים (0825) נותרה כמעט ללא שינוי בתשואה של 2.43%. מחזר המסחר הכללי במניות הסתכם ב-1.83 מיליארד שקל.

15:45 - תעודות הסל יבצעו את ההתאמות שלהן לשינוי במדדים היום בשלב הנעילה. במסגרת זו יזרימו התעודות ביקושים והיצעים במיליוני שקלים למניות ספציפית, וכן ביקוש מצרפי מהותי למניות מדד תל אביב 25 - מול היצעים מצרפיים בולטים למניות מדדי תל אביב 75 ויתר מאגר. שלב מסחר הנעילה יפתח כ-20 דקות מוקדם מהרגיל כדי לאפשר הערכות של תעודות הסל לעדכון.

 

לטבלת הביקושים וההיצעים שתעודות הסל צפויות להזרים למניות בשלב הנעילה לחצו כאן

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

15:40 - מחזורים חריגים בת"א 25:

פריגומרכזת מחזור של 69 מיליון שקל, מול מחזור יומי ממוצע של 41 מיליון שקל בחודש האחרון.

 

קנוןמרכזת מחזור של 26 מיליון שקל, מול מחזור יומי ממוצע של 3.7 מיליון שקל. קנון תיפרד מהמדד בשלב הנעילה.

 

מגדלמרכזת מחזור של 12 מיליון שקל, מול מחזור יומי ממוצע 6.8 מיליון שקל. מגדל תיפרד מהמדד בשלב הנעילה.

15:30 - דירוג יומי מדדים ענפיים: מדד ת"א נדל"ן 15 מוביל את המדדים הענפיים של הבורסה עם עלייה של 0.3%, ומנגד, המפסיד של היום הוא ת"א ביומד שמאבד 1.8% מערכו.

מוטי סלע מנכ"ל אשטרום נכסים, צילום: עמית שעל מוטי סלע מנכ"ל אשטרום נכסים | צילום: עמית שעל מוטי סלע מנכ"ל אשטרום נכסים, צילום: עמית שעל

14:55 - מחזורי מסחר חריגים - מדד ת"א 75:

1. אבגולמרכזת מחזור חריג, הגבוה במדד - 13.5 מיליון שקל, מול מחזור יומי ממוצע של 400 אלף שקל בלבד בחודש האחרון.

2. מניית סיליקום, המובילה את המדד עם זינוק של 7%, מרכזת מחזור של 990 אלף שקל, מול מחזור ממוצע של 335 אלף שקל.

 

3. לקראת יציאתן ממדד ת"א 75 (ות"א 100) היום בנעילה מרכזות אלרוב נדל"ןו אשטרום קבוצה מחזורים גבוהים משמעותית מהממוצע: אלרוב נדל"ן מרכזת מחזור של 5.7 מיליון שקל, מול מחזור יומי ממוצע של 1.2 מיליון שקל בחודש האחרון, אשטרום קבוצה עם מחזור של 4 מיליון שקל, מול ממוצע יומי של 2 מיליון שקל (היוצאת השלישית מהמדד, דסק"ש, עם מחזור של 2.5 מיליון שקל, פחות מהממוצע העומד על 3 מיליון שקל).

 

4. מניית מיטרוניקסשתיכנס לת"א 75 החל ממחר מרכזת מחזור של 3 מיליון שקל, מול מחזור ממוצע של 1.6 מיליון שקל.

 

14:10 - בקצוות של ת"א 25 אנו מוצאים היום את 2 הצ'ילבות של מיילן - מגישת הצעת הרכישה העוינת טבעמובילה את המדד עם עלייה של 1.6%, והעמיתה שמיילן מנסה לרכוש, חברת פריגו, בתחתית המדד עם מינוס 2%.

13:50 - קובי אלפי, אלפי בנדק ניהול תיקי השקעות: :כדי להבין מה מתרחש בימים אלה באמת, על המשקיעים להסתכל מתחת לפני השטח, על נגזרי המעו"ף. מניתוח הנגזרים על מדד ת"א 25, אנו רואים כי לאחר חודשים רבים בהם סטיית התקן הגלומה באופציות (המשקפת את מידת התנודתיות בנכס) היתה נמוכה מאוד, סביב 10%, סטיית התקן גדלה בהדרגה, תוך שהיא מתבססת כיום על 15% - ועל אף היציבות בשווקים בשבוע האחרון, סטיית התקן לא ירדה, נתון המעיד על עצבנות הולכת וגוברת בשווקים ולא על רגיעה זמנית אמיתית. נקודת שובר השוויון בנוגע לכיוונו של מדד המעו"ף בטווח הזמן הקרוב, נותרה 1,690 נקודות, כשהתבססות מעליה אמורה להוביל את המעו"ף לשיאים חדשים. שבירה לצד השני, אמורה להוביל לתיקון  כשיעדו המינימלי של המדד נמצא ב-1,620 נק'".

13:20 - רמי לוימוציא הודעה לבורסה המכחישה את הפרסומים על כניסה להשקעה ברשת קופיז. בעקבות הודעת קופיז בעניין, פרסם לוי דיווח לבורסה כי ״החברה קיימה מגעים שלא הבשילו לידי הסכם... המגעים החלו במסגרת התעניינות של חברת "קופיז" בשכירת שטחים מהחברה למכירת קפה בסניפי החברה. בכל מקרה, מבקשת החברה להבהיר, כי המגעים שהתקיימו היו אודות רכישת נתח מפעילות הקפה של "קופיז", וכל אזכור של פעילות סופרמרקטים משותפת במסגרת זאת, לא עלה במגעים שבין הצדדים בשום צורה".  

רמי לוי רמי לוי רמי לוי

13:00 - במחצית היום בבורסה עומד המחזור על 279 מיליון שקל. פריגושמאבדת 2.1% מרכזת את המחזור הגבוה בת"א 25 ובבורסה, 31.5 מיליון שקל, טאוארמרכזת את המחזור הגבוה במדד ת"א 75 - 3 מיליון שקל.  

12:45 - קולפלנטהודיעה כי קיבלה את אישור המדען הראשי של משרד הכלכלה בישראל לתוכנית הפיתוח שלה. המענק לשנת 2015 הוא למימון של 50% מהוצאות המחקר והפיתוח של קולפלנט בתקציב המסתכם לכ-9.34 מיליון שקל.

12:30 - מידרוג מודיעה על סיום דירוג אגרות החוב (סדרות א' עד ו') שהנפיקה מפעלים פטרוכימיים בישראל בע"מ נוכח אישור הסדר חוב והשלמתו הצפויה במהלך החודש הקרוב. ערב סיום הדירוג עמד דירוג אגרות החוב כדלקמן: סדרות ב, ג, ד דירוג Ca, סדרות א, ה, ו דירוג C.

12:10 - מניות ת"א בנקים נסחרות בירידה של 0.8% על פי החלוקה הבאה: לאומייורד ב-0.9%, פועליםו בינלאומי יורדים ב-0.8%, דיסקונטב-0.7%, מזרחי טפחות ב-0.4%. פועלים מרכזת את המחזור הגבוה במדד, 11 מיליון שקל.

 

11:25 - התנודתיות בשוקי האג"ח נמשכת, כשהיום נסחרות הסדרות הארוכות באג"ח הממשלתיות בעליות חזקות: השקלית ל-10 שנים מטפסת ב-0.47%, התשואה מאבדת 5 נ"ב ל-2.38%.

11:20 - אבנר ודלק קידוחים שבשליטת קבוצת דלק, יחד עם רציו, מעדכנות כי הממונה על ענייני הנפט האריך את תוקף רישיון חנה עד ל-14 בספטמבר 2015.

 

במקביל, המתווה הממשלתי לפירוק דואופול הגז של קבוצת דלק ונובל אנרג'י יחכה לפחות שבוע עד לאישורו הרשמי בעקבות חוסר הסכמות על מספר נושאי ליבה שעלו בסבב השיחות האינטנסיבי שנוהל בסוף השבוע בין משרדי ראש הממשלה, האוצר ואנרגיה. זאת, במידה וראש הממשלה בנימין נתניהו לא יכפה העברת הסכם לא גמור לאישור ראשוני בקבינט המדיני־בטחוני.

 

10:40 - מגיבים לטלטלות בשוקי האג"ח, כשברקע המשבר החריף בשיחות אירופה-יוון:

לידר שוקי הון: "תתכן תופעה של flight to safety אל אג"ח ארה"ב בשל חשש למשבר מתפתח סביב האפשרות של יציאתה של יוון מגוש היורו (או לפחות default בחוב לקרן המטבע). משמעות הדבר: לחץ לירידת תשואות בארה"ב ועליית תשואות במדינות החלשות באירופה".

הלמן הלדובי: "אנו צופים המשך תנודתיות גבוהה בשוק האג"ח המקומי כנגזרת של שווקי האג"ח באירופה ובארה"ב לאור רגישותם הגבוהה לנתוני מאקרו ולסאגה היוונית שטרם נפתרה. משקיעים הרגישים לתנודתיות יכולים למתן אותה ע"י הקטנת המח"מ".

בנק אגוד: "אנו מעריכים כי עננת יוון תלווה אותנו גם בהמשך ותמשיך להגביר את התנודתיות בשווקים. זאת, עקב הפערים המשמעותיים בין הצדדים. לכן, אנו ממליצים להקטין את החשיפה לאירופה בחלק של התיק החשוף למניות חו"ל, ב-10% שיחולקו בין ארה"ב ואסיה. בחלוקה בין המניות הישראליות למניות חו"ל נותרת העדפה לחו"ל בחלוקה של 40% ישראל ו- 60% חו"ל. אם המשבר היווני יתדרדר לקריסה של יוון, זה עלול להשפיע לשלילה על כלל השוק ויציאת כסף מהשקעות באופן גורף, הן ממניות והן מאג"ח. מאידך, השפעה חזקה יותר במצבי משבר היא של נדידת כספים מהשקעות "מסוכנות"  לאג"ח בטוחות יותר כדוגמת האג"ח האמריקאי".

10:15 - דיווחים מהבוקר:

סומוטוהודיעה כי חברת הבת ג'ניו הוכרה ע"י רשות המיסים כ"מפעל תעשייתי" בהתאם לחוק לעידוד השקעות הון. בעקבות ההכה הופחת שיעור מס החברות בו תחויב ג'ניו ל- 16% והכנסותיה הוכרו כ"הכנסה מועדפת" בהתאם לחוק. כתוצאה מכך יופחת שיעור המס האפקטיבי בו תישא סומוטו, כך שברבעון השני של שנת 2015 תרשום סומוטו הכנסות מיסים בגין העבר בסכום של כ-1.3 מיליון דולר.

ביו לייט מדווחת כי החברה הבת דיאגנוסטיר העוסקת בפיתוח טכנולוגייה לביצוע אבחנה,התאמת טיפול ומעקב אחר טיפול בסינדרום העין היבשה, התקשרה בהסכם שיתוף פעולה עם החברה האמריקאית .Ora,Inc, שהינה חברה מובילה בעולם לניהול מחקרים קליניים ופיתוח מוצרים בתחום העיניים. הסכם שיתוף הפעולה מרחיב את הפעילות הקלינית הקיימת בין הצדדים.

ASRRהשלימה את רכישת הפרויקט במיאמי בהיקף של כ- 40 מיליון דולר, וכפי שדיווחה בשבוע שעבר, הגדילה את חלקה בעסקה מ- 25.5% ל- 37.5%. בעלי השליטה יגדילו את ההלוואה שהעניקו לחברה מ-3 מיליון דולר לכ-8.5 מיליון דולר.

10:00 - טבעהגדילה בסוף השבוע את הנתח שלה במיילן ל-3.5% - רמה שמאפשרת לה, על פי חוק החברות בהולנד, לכנס את האסיפה הכללית המיוחדת של מיילן בנוגע להצעת הרכש.

9:50 - יום המסחר נפתח בירידות מתונות בשוק המניות, מול עליות מתונות בשוק אגרות החוב: מדד ת"א 25 יורד ב-0.2%, ת"א 100 יורד ב-0.1%. סיליקום בראש ת"א 100 עם קפיצה של 8% בזכות פער הארביטראז' (ראו עדכון מוקדם), דסק"ש בתחתית עם ירידה של 4%. האג"ח השקלית ל-10 שנים עולה ב-0.21%.

9:40 - אלגומייזרמדווחת כי קיבלה אישור מגוגל לביצוע פתיחת חשבונות אוטומטיים ללקוחותיה. אישור זה הינו תנאי הכרחי לביצוע פעולות אוטומטיות ללקוחות החברה במערכת AdAssistant שלה.

9:20 - בזקמעדכנת כי התקשה בהסכם נוסף עם גוף מוסדי להעמדת אשראי של 500 מיליון שקל לצורך מיחזור חוב עתידי של החברה בשנת 2016. ההלוואה ניתנה במח"מ של כ - 4.9 שנים ובשיעור ריבית כוללת של כ - 4.3% (ריבית קבועה, שקלית ולא צמודה).

 

9:00 - אלקטרה צריכהמדווחת כי חברה בת שלה (בשליטה מלאה), תרכוש מצד ג' 50% ממניות ברס אלקטרה תרשורת סלולרית תמורת 5.9 מיליון שקל.

8:30 - ננו דיימנשן מגדילה את גיוס ההון שביצעה בשבוע שעבר מ־44 מיליון ל־52 מיליון שקל בעקבות הביקושים הגבוהים. בין המשקיעים בהנפקת יצרנית מדפסות התלת מימד היו מיכאל סלע, נשיא מכון ויצמן לשעבר ומממציאי הקופקסון; איל בקשי, בעלי ברק קפיטל, באמצעות קרן הגידור אמטרין שבשליטתו; מייקל דיוויס מייסד חברת תעודות הסל תכלית; וכן בנעד גולדווסר, ממייסדי מדינול. כל אחד מהם השקיע בגיוס מיליון דולר. משקיע נוסף ששמו נחשף הוא יואב חרל"פ, מבעלי כלמוביל, שהשקיע גם הוא מיליון דולר. עוד נודע כי החברה עומדת להכניס משקיע אסטרטגי נוסף, קרן זרה שאמורה להשקיע 10 מיליון שקל. 

 

יואב חרל"פ. נכנס להשקעה בננו דיימנשן, צילום: איציק בירן יואב חרל"פ. נכנס להשקעה בננו דיימנשן | צילום: איציק בירן יואב חרל"פ. נכנס להשקעה בננו דיימנשן, צילום: איציק בירן

8:15 - בעל השליטה בקבוצת נטודודי עזרא (53.2%) בוחן את האפשרות לרכישת מגה, רשת הקמעונאות של קבוצת אלון, הנמצאת בקשיים. אילן שבע, שותפו של עזרא בחברת ביכורי שדה, הביע בימים האחרונים עניין ברכישת מגה יחד עם עזרא.

 

7:50 - תמונת מצב אג"ח ממשלתיות: תשואת האיגרת השקלית ל-10 שנים עומדת הבוקר על 2.43%. בארה"ב, לאחר זרימת הון לאגרות החוב הממשלתיות, ירדה התשואה ל-2.39%%. תשואת האג"ח הגרמנית ביומיים האחרונים של שבוע שעבר מ-1% ל-0.83%.

 

7:45 - ברקע למסחר היום, הירידות שנרשמו בשישי בניו יורק, ובכלל זה בשוק אגרות החוב, ומשבר האמון החריף בין טרוייקת המלוות ואירופה לבין יוון, המקרב את האחרונה לחדלות פירעון. דאו ג'ונס איבד בשישי 0.8% (בסיכום שבועי עלה ב-0.3%), נאסד"ק נחלש ב-0.6% (איבד 0.3% בסיכום שבועי) ומדד S&P 500 ירד ב-0.7% (התחזק ב-0.1% בסיכום שבועי).

אלה פערי ארביטראז' של החברות המובילות החוזרות מניו יורק:

פער חיובי: טבע1.3%, כיל0.5%, אלביט מערכות0.5%, גזית גלוב1.2%, קנון1.7%, טאואר2.3%, סיליקום8.5%.

פער שלילי: פריגו1.7%, ביקום1.6%.

אופקו, נייסו אורמת טכנולוגיות מגיעות לת"א ללא פער מהותי.

 

7:30 - בורסת ת"א פותחת שבוע מסחר חדש, במהלכו תחדש פניה עם מדדים חדשים. בנעילה של היום ניפרד מהמדדים המוכרים, ומחר בבוקר ייכנסו לתוקף אלה שילווו אותנו במחצית השנה הקרובה. עוד במוקד מחר, במקרה זה לאחר הנעילה - פרסום נתוני מדד חודש מאי.

 

בכל הקשור למדדים המובילים, קנון ומגדל ייפרדו ממדד ת"א 25 ויעברו לת"א 75. אף חברה אחרת לא תיכנס במקומן למדד הדגל, שכן הוא מונה עתה באופן חריג 27 חברות (כך שעזיבת קנון ומגדל מחזירה אותו למצב הנדרש של 25 חברות); אלרוב נדל"ן, אשטרום קבוצה ודיסקונט השקעות יצאו ממדד ת"א 75, ומיטרוניקס תצטרף למדד זה (ותשלים שלישייה חדשה יחד עם קנון ומגדל).

 

לפירוט על המדדים המעודכנים לחצו כאן

  

צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות