אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה תחקור את התנהלות דוד כפרקליטת המחוז: "חשד לביצוע עבירות פליליות" צילום: זוהר שחר לוי

המשטרה תחקור את התנהלות דוד כפרקליטת המחוז: "חשד לביצוע עבירות פליליות"

היועמ"ש קבע כי המשטרה תנהל את החקירה כנגד רות דוד, המואשמת במסגרת פרשת רונאל פישר. החשדות שייבדקו נוגעים לטוהר המידות אך לא לטענות על הטיית תיקים

11.06.2015, 18:45 | זוהר שחר לוי

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין החליט היום (ה') על פתיחת חקירה פלילית במשטרה שתבחן את התנהלות של עו"ד רות דוד כפרקליטת מחוז תל אביב (פלילי). החשדות שייבדקו נוגעים לטוהר המידות אך לא לטענות על הטיית תיקים.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה התקבלה בתום ישיבה שהתקיימה היום אצל היועמ"ש, בה השתתפו פרקליט המדינה שי ניצן, המשנה ליועמ"ש (פלילי) רז נזרי, ראש אח"ם ניצב מני יצחקי, ראש להב 433 ניצב רוני ריטמן וצוות הבדיקה המיוחס שמונה בלהב לבדיקת טענות בדבר התנהלותה.

 

 , צילום: אוהד צויגנברג צילום: אוהד צויגנברג  , צילום: אוהד צויגנברג

בחודש שעבר הוגש כתב אישום נגד דוד במסגרת פרשת פישר, המייחס לה, בין השאר קבלת רכוש בפשע ושיבוש הליכי משפט.

במהלך החקירה בעניינה ולאחריה, הגיעו תלונות שונות הנוגעות להתנהלותה של דוד בזמן כהונתה כפרקליטת מחוז תל אביב (פלילי). בעקבות זאת, הוחלט על הקמת צוות בלהב 433 שיבחן את הטענות הללו.

במהלך הפגישה בלשכתו של וינשטיין, הציגה המשטרה את ממצאי הבדיקה הראשוניים שהתקבלו בשבועות האחרונים, המניחים "תשתית לחשד לביצוע עבירות פליליות". לפי משרד המשפטים, בשלב זה "לא עלו ממצאים המבססים חשד להטיות בטיפול בתיקים על ידי עו"ד רות דוד בעת מילוי תפקידה כפרקליטת מחוז".

בתום הדיון החליט היועץ המשפטי לממשלה לאמץ את המלצת פרקליט המדינה, המשנה ליועמ"ש (פלילי) וראש האגף לחקירות ולמודיעין ולפתוח בחקירת משטרה לבירור החשדות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות