אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האינטרפול ופיפ"א כבר לא צילום: איי אף פי

האינטרפול ופיפ"א כבר לא

הארגון הושיע שהקפיא את השימוש בתרומות מפיפ"א, בשווי 20 מיליון יורו, בשל החשד שארגון הכדורגל מעורב בשוחד

14.06.2015, 12:14 | שירות כלכליסט

אינטרפול השעתה את השותפות שלה ל-10 שנים בשווי 20 מיליון יורו עם פיפ"א, בשל החשד שארגון הכדורגל מעורב בשוחד. הארגון הבינלאומי לשיטור פלילי מסר כי הוא "מקפיא את השימוש בתרומות פיננסיות מפיפ"א", שמשמשות למלחמה בהטיות משחקים. 

קראו עוד בכלכליסט

הכיסא הריק של ספ בלאטר. יעזוב? , צילום: איי פי הכיסא הריק של ספ בלאטר. יעזוב? | צילום: איי פי הכיסא הריק של ספ בלאטר. יעזוב? , צילום: איי פי

מזכ"ל אינטרפול יורגן סטוק קיבל את ההחלטה "לאור ההתרחשויות הנוכחיות סביב פיפ"א". בהצהרה שפורסמה הוסיף: "כל השותפים החיצוניים, בין אם ציבוריים או פרטיים, חייבים לחלוק את הערכים והעקרונות הבסיסיים של הארגון". בשבוע שעבר הוציאה אינטרפול צו התרעה עולמי הנוגע לשני בכירים לשעבר בפיפ"א וארבעה מנהלים בחברות שיווק, שעומד נגדם כתב אישום בארה"ב שכולל בין השאר אישומים של סחיטה ושחיתות.

השישה הם בין 14 האנשים שמשרד המשפטים האמריקאי הגיש כתבי אישום נגדם כחלק מהחקירה המתרחבת לשחיתות. ארבעה גברים נוספים הודו באשמה וכתבי אישום נוספים צפויים בהמשך.

"התאכזבנו לשמוע את ההחלטה של אינטרפול להשעות את שיתוף הפעולה במלחמה נגד הטיות משחקים בכדורגל", נמסר

בתגובה מפיפ"א. "קשה להסביר במילים את החשיבות של התכנית הזו. שיתוף הפעולה בינינו בארבע השנים האחרונות היה חלק מרכזי בהתייחסות לבעיה חוצות הגבולות של הטיות משחקים. התכנית המצליחה אינה קשורה לנושאים הנוכחיים שמקיפים את פיפ"א ולהערכתנו ההחלטה החד צדדית הזו תשפיע לשלילה על המלחמה נגד פעילות פלילית, תוצאה שאף אוהד של הספורט לא תומך בה. פיפ"א נותרה מחויבת לשיתוף הפעולה החשוב והמצליח הזה ונפעל למען השבתו בהקדם האפשרי. אנחנו פנינו לאינטרפול כדי להמשיך ולדון בנושא".

אינטרפול הוציאה התראה גם נגד סגן נשיא פיפ"א לשעבר ג'ק וורנר, שנחשד כמעורב בתשלום של 10 מיליון דולר שהועברו דרך פיפ"א ושימשו לפי החשד כשוחד עבור בחירתה של דרום אפריקה כמארחת מונדיאל 2010.

וורנר שוחרר בערבות בטרינידד וטובאגו ואמור להופיע בפני בית המשפט ב-9 ביולי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות