אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון ממשיך את לפיד: רוצה להגביל את שכר הבכירים בבנקאות ל-3.5 מיליון שקל בשנה צילום: גיל נחושתן

כחלון ממשיך את לפיד: רוצה להגביל את שכר הבכירים בבנקאות ל-3.5 מיליון שקל בשנה

שר האוצר מחזיר את תזכיר החוק לפיו שכר מנהלי הבנקים והגופים המוסדיים יוגבל בסכום לצורך הכרה במס. התזכיר עבר בקריאה ראשונה בממשלה הקודמת

14.06.2015, 12:55 | תומר ורון
שר האוצר משה כחלון ממשיך את הקו של האוצר הקודם, יאיר לפיד, ומחזיר לשולחן הכנסת את חוק הגבלת שכר הבכירים במערכת הפיננסית. על פי ההצעה שכר מנהלי הבנקים והגופים המוסדיים יוגבל ל-3.5 מיליון שקל בשנה לצורך הכרה במס.

קראו עוד בכלכליסט

לפיד ומשרד האוצר קידמו בשנה שעברה את תזכיר החוק שקיבל את אישורה של ועדת השרים בממשלה הקודמת ועבר בקריאה ראשונה. כעת בוחנים באוצר אם חל דין הרציפות או שמא יצטרכו להתניע את התהליך מחדש. לאחר הקריאה הראשונה, יעבור התזכיר לוועדת הכספים של הכנסת, ומשם צפוי להמשיך לקריאה שנייה ושלישית.

תזכיר החוק כפי שנוסח אז, קבע שהוצאות השכר בגופים פיננסיים יוגבלו לצורכי מס ל־3.5 מיליון שקל בשנה לעובד. שכר גבוה יותר יצריך את אישור ועדת התגמול או ועדת הביקורת הפנימית של אותו הגוף ואת אישור הדירקטוריון והאסיפה הכללית; נוסף על כך, הוצאות השכר החורגות מאותו הרף לא יוכרו לצורכי מס.

 

משה כחלון, צילום: מוטי קמחי משה כחלון | צילום: מוטי קמחי משה כחלון, צילום: מוטי קמחי

נושא הגבלת שכר הבכירים הופיע גם במצע הבנקאי של כחלון אך שם לא התחייב על מספרים מדויקים. האוצר מקדם את תזכיר החוק, כאשר במקביל המפקח על הבנקים דודו זקן והממונה על שוק ההון והביטוח דורית סלינגר הרעידו בשבוע שעבר את המערכת הפיננסית כשפרסמו טיוטת מסמך ובה קבעו את האופן שבו יתוגמלו יושבי ראש של בנקים וחברות ביטוח.

הנתון המהדהד ביותר שפורסם קבע כי שכרם של ראשי הדירקטוריונים בבנקים ובחברות הביטוח יופרד מהביצועים, ובכך למעשה הגבילו אותו משמעותית. "כלכליסט" חשף הבוקר כי על פי הנוסחא בבנקים, שכרו של יו"ר הדירקטוריון יוגבל לפי 4 מהתגמול השנתי הקבוע של דירקטור חיצוני מומחה ושכר על ישיבות יוגבל לפי 2. המתווה החדש אמור לצמצם את שכר היו"רים ל-2-2.5 מיליון שקל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות