אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השבוע הגורלי של פרופ' רוטשטייין: דירקטוריון הדסה צפוי לדון במינויו למנכ"ל צילום: איי אף פי

השבוע הגורלי של פרופ' רוטשטייין: דירקטוריון הדסה צפוי לדון במינויו למנכ"ל

דירקטוריון בית החולים אמור להתכנס ביום שלישי ועל פי הערכות ידון במינוי של פרופ' זאב רוטשטיין לתפקיד המנכ"ל אך תחת הסייג שהמינוי ייעשה רק לאחר סיום התובענה המשמעתית נגדו בנציבות שירות המדינה. קולו של היועמ"ש יהיה זה שיכריע

14.06.2015, 17:00 | מיקי פלד

ההכרעה על מינוי של פרופ' זאב רוטשטיין, כיום מנהל שיבא, למנהל הדסה עשויה להגיע השבוע לשיאה כאשר דירקטוריון בית החולים יתכנס ביום שלישי לאשר את המינוי, גם אם לא אישור סופי. הדסה מתנהלת מזה שנה ללא מנכ"ל קבוע ואת התפקיד מאיישת כממלאת מקום פרופ' תמי פרץ.

קראו עוד בכלכליסט

פרופ פרופ' זאב רוטשטיין | צילום: אוראל כהן פרופ

הסיבה מדוע גם יינתן אישור הדירקטוריון למינוי עדיין לא יהיה מדובר באישור סופי היא כי עדיין לא התקבלה החלטה רשמית של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, האם לאפשר את המינוי לאור התובענה המשמעתית שעומדת נגד רוטשטייין בבית הדין למשמעת של שירות המדינה.

על פי הסכם ההבראה בין המדינה להדסה סדר הדברים של מינוי המנכ"ל אמור להיות המלצה של ועדת האיתור שקמה לנושא ולאחר מכן אישור משרדי האוצר והבריאות של אחד מהשמות שהוועדה תפנה ולאחר שהושגה הסכמה בין כל הצדדים המינוי אמור היה להגיע לאישור הדירקטוריון.

אלא שבהדסה, כמו בהדסה, המציאות מורכבת יותר מהסכמים. ליצמן הודיע עם כניסתו לתפקיד כי הוא רוצה את רוטשטיין כמנכ"ל הדסה, ומיד לאחר מכן הוחלט בנציבות שירות המדינה להגיש תובענה נגד רוטשטיין על אישור לכאורה של פעילות פרטית בשיבא על חשבון כספי הציבור ובמקביל פרסמה החשכ"לית באוצר, מיכל עבאדי בויאנג'ו, דו"ח על אי סדרים לכאורה ברישום המקרקעין של בית החולים ובחוזים של שיבא מול עמותות וגופים שנעשו שלא כהלכה. מדובר על האשמות חמורות מאוד שבמקרה קיצון עשויות להגיע עד לפיטורים משירות המדינה.

לכן עד לאחרונה ועדת האיתור בכלל לא דנה בשאלת מינויו של רוטשטייין ועוד לא ניתן אישור רשמי של משרדי הבריאות והאוצר למינוי. גם כאשר הדבר יגיע לאישור האוצר לא ברור שאישור כזה יינתן כל כך מהר. החשכ"לית עשויה לתקוף את המינוי בשל אי הסדרים לכאורה שרוטשטיין אחראי עליהם לטענתה, ושר האוצר משה כחלון בוודאי ירצה אישור של היועמ"ש לכך שהתובענה לא מונעת את המינוי. לכן היועמ"ש צפוי ליזום פשרה במסגרתה רוטשטיין יפרוש משירות המדינה והתובענה תימחק. בכל אופן, היועמ"ש טרם הכריע בנושא. לכן לא מן הנמנע כי גם אם אישור דירקטוריון הדסה יתקבל יהיה זה בכפוף לסיומו של ההליך המשמעתי נגד רוטשטיין בנציבות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות