אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרמניה ליוון: "הסבלנות שלנו אוזלת" צילום: ויקיפדיה

גרמניה ליוון: "הסבלנות שלנו אוזלת"

פגישה בין יוון לנושיה בבריסל הסתיימה הערב שוב ללא הסכמות. שר הכלכלה הגרמני, זיגמר גבריאל שמכהן גם כסגנה של הקנצלרית אנגלה מרקל: "יש רצון להשאיר את יוון בגוש היורו - אך הנסיונות להגיע להסכם הפכו את רעיון המשא ומתן למגוחך"

14.06.2015, 22:01 | שירות כלכליסט

כישלון נוסף במגעים בין יוון ונושיה הביא הערב (א') את סגנה של קנצלרית גרמניה להביע מורת רוח ואכזבה מההנהגה היוונית. זיגמר גבריאל, סגנה של אנגלה מרקל ושר הכלכלה הגרמני, אמר הערב כי יש רצון "לעזור ליוון ולהשאיר אותה בגוש היורו - אך הזמן אוזל, וגם הסבלנות של אירופה. הניסיונות להגיע להסכם הפכו את רעיון המשא המתן למגוחך".

קראו עוד בכלכליסט

את הדברים אמר גבריאל לערוץ השידור הציבורי בגרמניה, ARD, לאחר כישלון של שיחות שנערכו היום בבריסל. כך לפי דיווח של סוכנות הידיעות AP. לדבריו, האפשרות שיוון תעזוב את גוש היורו הופכת מעשית יותר ככל שחולף הזמן והצדדים לא מגיעים להסכמה.

מימין: ז מימין: ז'אן קלוד יונקר מהנציבות האירופית וראש ממשלת יוון אלכסיס ציפרס | צילום: רויטרס מימין: ז

השיחות בין יוון לנושיה שנערכו בבירת בלגיה, בריסל, הסתיימו הערב ללא תוצאות וללא הסכם ממשי שישחרר את כספי החילוץ שלהם יוון זקוקה. הצדדים אמנם התקדמו מעט, אך השיחות לא הגיעו ליעדן - כך נמסר על ידי הנציבות האירופית. אי לכך, השיחות בין הצדדים יימשכו בפסגת שרי האיחוד האירופי שתיערך ביום חמישי הקרוב, ה-18.6, נמסר.

ראש ממשלת יוון, אלכסיס ציפרס, שלח משלחת לבריסל עם הצעות של יוון שיצמצמו את הפערים בעמדות הצדדים בנוגע לרפורמות בפנסיה ובמסים שעל יוון לבצע. מצד האירופים הוביל את המגעים יו"ר הנציבות האירופית, ז'אן קלוד יונקר.

מהנציבות האירופית נמסר, כי הפער בין הצדדים לגבי הצעדים הפיסקליים הנחוצים ביוון כתנאי לחילוץ האירופי עומד על 2.3 מיליארד דולר בשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות