אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט ננעלה בירידות; הערכות בארה"ב: ילן עשויה לאותת לשווקים עוד השבוע שהעלאת הריבית קרובה

דיווח שוטף

וול סטריט ננעלה בירידות; הערכות בארה"ב: ילן עשויה לאותת לשווקים עוד השבוע שהעלאת הריבית קרובה

דאו ג'ונס איבד 0.6%, S&P 500 ונאסד"ק ירדו ב-0.4%. הנפט ירד ב-0.8%. מניית סיגנה זינקה ב-11.7% על רקע דיווח ב"וול סטריט ג'ורנל" על ניסיון השתלטות אפשרי על חברת הביטוח לפי שווי חברה של 45 מיליארד דולר

15.06.2015, 23:14 | שי סלינס וגיל קליאן

דיווח שוטף מהמסחר באירופה ובניו יורק: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

דאו ג'ונס S&P 500 נאסד"ק פוטסי דאקס קאק

23:07 - בורסות ניו-יורק ננעלו בירידות על רקע משבר החוב של יוון באירופה וירידות בכל העולם: דאו ג'ונס איבד 0.6%, S&P 500 ונאסד"ק ירדו ב-0.4%.

22:34 - הערכה מפתיעה בארה"ב: יו"ר הפד ג'נט ילן עשויה עוד השבוע לשלוח לשווקים מסר שלפיו העלאת הריבית קרובה. ההערכה מבוססת על כלכלנים בארה"ב.

22:30 - הנפט הגולמי מסוג WTI ירד ב-0.8% למחיר של 59.5 דולר לחבית.

21:00 - הזהב חתם את יום המסחר בעלייה של 0.6% למחיר של 1,185.8 דולר לאונקיה.

20:10 - חברת הביטוח הרפואי Cigna זינקה במהלך יום המסחר לאחר דיווח ב"וול סטריט גורנל" כי חברת אנת'ם מתכננת השתלטות על החברה לפי שווי של 45 מיליארד דולר. הדיווח ציין מחיר של 175 דולר למניה, גבוה ב-27% לעומת מחיר הסגירה של מניית החברה ביום שישי.

19:00 - המסחר באירופה נחתם בירידות - יורו סטוקס ירד ב-1.9%, פוטסי הבריטי איבד 1.1%, קאק הצרפתי החסיר 1.8% ואילו דאקס הגרמני איבד 1.9%. ביוון, הבורסה איבדה 4.7%.

18:00 - ענקית האינטרנט עליבאבא הסינית הודיעה כי תשיק שירות צפיות וידיאו בתשלום - בדומה לשירות של נטפליקס בארה"ב. מדובר בבשורות רעות לחברה האמריקאית, שכן כניסה מאסיבית של עליבאבא לתחום עלולה לעכב את ההתפתחות של נטפליקס מחוץ לארה"ב.

נטפליקס נטפליקס נטפליקס

17:00 - מחזור המסחר נכון לשעה זו בנאסד"ק ובדאו ג'ונס גבוה ב-10% מהממוצע. המחזור ב-S&P 500 - בהתאם לממוצע.

16:30 - המסחר בוול סטריט נפתח בירידות במדדים המובילים. דאו ג'ונס ו-S&P 500 יורדים ב-0.6%, נאסד"ק מאבד 0.9%. הבורסה ביוון יורדת בשעה זו ב-5%, ושאר המדדים באירופה בירידות של 1%-2%.

15:35 - מדד הייצור של האמפייר סטייט ירד ביוני ב-1.98 נקודות, לעומת צפי לעלייה של 6 נקודות. השינוי במכירות במגזר הייצור באפריל ירד ב-2.1%, לעומת צפי לירידה מתונה יותר של 0.5%.  

14:30 - הבנק המרכזי של רוסיה הוריד את הריבית ב-1% לרמה של 11.5%.

מדד נאסד"ק עד היום מדד נאסד"ק עד היום מדד נאסד"ק עד היום

עוזי לוי, אנליסט ראשי, אינפיניטי מחלקת מחקר על ההתפתחויות האחרונות ביוון: "יוון לא מאיימת על השווקים הפיננסיים הגלובליים. מרבית החוב שלה מצוי בידי קרן המטבע, ועל כן, התרחיש הגרוע מכל יכול להיות מחיקת החוב במאזן הבנק. כלומר, מרבית החוב איננו מפוזר בין בנקים ברחבי העולם דבר שמונע את אפקט הדומינו".

"עם זאת, הדבר העיקרי אותו מנסה למנוע האיחוד הוא אפקט הדומינו של מדינות נוספות בגוש היורו שיתרחש ככל הנראה באופן מיידי מצד פורטוגל, שנמצאת גם היא בקשיים רבים. ניתן לתאר מה יכול לקרות כאשר האזרח הראשון בפורטוגל מושך את הפיקדון שלו מחשש לאי יציבות", אמר לוי.

 

יציאת יוון מגוש היורו תיעשה בצורה מסודרת ועם גיבוי כלכלי רב של קרן המטבע והבנק המרכזי של הגוש. תיתכן בהחלט תנודתיות קלה בשווקים הפיננסיים אך זו תיגמר מהר מאוד וייווצר סדר חדש בו העולם הפיננסי יכיל, בקלות רבה, את יציאתה של יוון "מהמגרש"", סיכם לוי.

14:15 - מניית רדהיל מזנקת ב-40% בטרום המסחר בניו יורק. חברת פיתוח התרופות הישראלית, פרסמה תוצאות ראשוניות חיוביות בניסוי שלב 3 בתרופת RHB-105 לטיפול בחיידק H. Pilory. הניסוי עמד ביעדו העיקרי - הצגת יעילות עדיפה בהדברת חיידק ה- H. pylori בטיפול עם RHB-105 על פני רמות יעילות היסטוריות ידועות של כ- 70% בטיפולים המקובלים כיום, וזאת עם מובהקות סטטיסטית גבוהה.

ראש ממשלת יוון אלכסיס ציפראס, צילום: רויטרס ראש ממשלת יוון אלכסיס ציפראס | צילום: רויטרס ראש ממשלת יוון אלכסיס ציפראס, צילום: רויטרס

בנאסד"ק מחכים לישראליות "אנחנו לא בשנת 2000, שווי החברות הגיוני" ברוס אוסט, סגן נשיא בכיר בבורסת נאסד"ק, צופה שבמהלך השנה יתבצעו חמש הנפקות נוספות של חברות ישראליות בנאסד"ק, לאחר שמתחילת השנה הצטרפו כבר שלוש חברות למדד. בנוגע לעלייה החדה במדד אומר אוסט: "המכפילים ריאליים והחברות מגיעות בשלות להנפקה" ניר צליק, 2 תגובותלכתבה המלאה

12:30 - מתמתנות הירידות בבורסות אירופה - המדדים מאבדים 1% מערכם. אתונה נסחרת בירידה של 5%.

11:30 - יוון קורסת ב-7% עם מחזור מסחר הכפול מהממוצע.  

10:35 - נפתח המסחר ביוון - הבורסה צוללת ב-6.5%.

10:25 - שר האוצר של יוון, יאניס ורופאקיס אמר בראיון לעיתון " בילד" (Bild) הגרמני כי הוא שולל את האפשרות שיוון תפרוש מהאיחוד האירופי משום שזה אינו "פיתרון חכם". אולם הוא הוסיף כי "לא קיים אף אדם היכול לשלול הכול – אני לא יכול אפילו לשלול את האפשרות שכוכב שביט יתנגש בכדור הארץ". ורופאקיס אמר לעיתון כי יוון הייתה יכולה להגיע להסכם עם נושיה במהירות לו היה נערך שינוי מבני בהסכם עצמו וקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל הייתה משתתפת בשיחות. הוא הוסיף שיוון לא רוצה תוספת כסף כיוון שכבר "קיבלה הרבה יותר מידי עד כה".

 

רצה את מרקל בשיחות. שר האוצר של יוון, צילום: אי פי איי רצה את מרקל בשיחות. שר האוצר של יוון | צילום: אי פי איי רצה את מרקל בשיחות. שר האוצר של יוון, צילום: אי פי איי

 

10:20 - בורסות העולם נסחרות הבוקר בירידות שערים של מעל ל-1% לאחר שהשיחות בין יוון לנושיה שנערכו בבירת בלגיה, בריסל, הסתיימו ללא תוצאות וללא הסכם ממשי שישחרר את כספי החילוץ שלהם יוון זקוקה. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בניו יורק יורדים בעד 0.8%.

כישלון נוסף במגעים בין יוון ונושיה הביא אתמול את סגנה של קנצלרית גרמניה להביע מורת רוח ואכזבה מההנהגה היוונית. זיגמר גבריאל, סגנה של אנגלה מרקל ושר הכלכלה הגרמני, אמר כי יש רצון "לעזור ליוון ולהשאיר אותה בגוש היורו - אך הזמן אוזל, וגם הסבלנות של אירופה. הניסיונות להגיע להסכם הפכו את רעיון המשא המתן למגוחך". הצדדים אמנם התקדמו מעט, אך השיחות לא הגיעו ליעדן - כך נמסר על ידי הנציבות האירופית. אי לכך, השיחות בין הצדדים יימשכו בפסגת שרי האיחוד האירופי שתיערך ביום חמישי הקרוב, ה-18.6, נמסר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות