אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורי יוגב: "השלמת הנפקות המיעוט בחברות הממשלתיות תצריך חקיקה"

אורי יוגב: "השלמת הנפקות המיעוט בחברות הממשלתיות תצריך חקיקה"

לדברי ח"כ מיקי רוזנטל בוועדת הכספים, "הבעיה היא שבתהליך ההנפקה משקיעים הרבה כסף בלי שיש חוק. הוועדה היא לא חותמת גומי"

15.06.2015, 14:07 | הדס גליקו

"הבסיס החוקי להנפקות הוא החלטות ממשלה שמייצרת תמריץ להנפקה, וכל הנפקה צריכה את אישור ועדת הכספים מתוקף כוחה כוועדה סטטוטורית". כך אמר היום (ב') מנהל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב בוועדת הכספים בהתייחסו לתוכנית ההנפקות המתוכננת לחברות הממשלתיות.

קראו עוד בכלכליסט

ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) תקף את ההחלטה לבצע הנפקה ללא חוק מתאים. לדברי רוזנטל, "הבעיה היא שמשקיעים בתהליך ההנפקה הרבה כסף בלי שיש חוק. התהליך לא מקובל. קודם כל מחוקקים חוק ואז מבצעים אותו. הוועדה היא לא חותמת גומי".

ועדת הכספים (ארכיון), צילום: עטא עוויסאת ועדת הכספים (ארכיון) | צילום: עטא עוויסאת ועדת הכספים (ארכיון), צילום: עטא עוויסאת

 

יוגב ציין כי תיקוני החקיקה שביקשו להעביר בכנסת הקודמת הם לא התנאי להנפקת המיעוט אלא כלי עזר להנפקות מיעוט. "אנחנו בתקופה שבה מתעסקים בהנפקות מיעוט. תהליך ההנפקות בעבר הצליח ורוב החברות שהיה היגיון להעבירן למגזר הפרטי עברו. החברות הממשלתיות ברובן הן חברות שאין כוונה לבצע בהן הפרטה אלא תוכנית של הנפקות מיעוט שמתקנות את רוב הביקורת שקיימות על ההפרטה.

"הנפקות המיעוט יבוצעו בבורסה הישראלית והתקנונים נקבעים מראש ע"י הממשלה כך שרוב ההחזקות נשארות בידי הממשלה. הרעיון הוא שילוב בין יעילות ושקיפות ואחריות שקיימת בחברות הציבוריות מול חברות ממשלתיות. כאשר המדינה שולטת בחברה היא דואגת שיבוצעו ההשקעות הנחוצות.

"בהנפקת מיעוט אתה שומר על שני העולמות - על שליטה שמאפשרת למשקיעים מוסדיים ולציבור להשקיע, וכן הפיזור שיוצר איזון ויעילות. כך ניתן למנוע מצב של העברת עושר מהציבור לפרטים בודדים", אמר יוגב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות