אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: יצרנית האקדחים קולט הגישה בקשה לפשיטת רגל צילום: יוטיוב

עכשיו זה רשמי: יצרנית האקדחים קולט הגישה בקשה לפשיטת רגל

חברת כלי הנשק הוותיקה שספגה לאחרונה ירידה דרמטית בביקוש לרובי ספורט ואקדחים מסחריים ביקשה מביהמ"ש הגנה מפני נושיה

15.06.2015, 16:26 | שירות כלכליסט
חברת כלי הנשק הוותיקה קולט (Colt Defense), יצרנית רובי M16 עבור צבא ארה"ב וצבאות אחרים, הגישה אמש בקשה להגנה מפני נושים, זאת לנוכח הירידה במכירות לממשלה וההאטה בביקוש.

קראו עוד בכלכליסט

אקדח של קולט. החברה מבקשת הגנה מפני הנושים, צילום: יוטיוב אקדח של קולט. החברה מבקשת הגנה מפני הנושים | צילום: יוטיוב אקדח של קולט. החברה מבקשת הגנה מפני הנושים, צילום: יוטיוב

החברה ציינה בבקשה כי הנכסים שבבעלותה עומדים על 500 מיליון דולר, בעוד שהחוב שצברה קרוב ל-500 מיליון דולר. ווילמינגטון טראסט קומפני רשומה כנושה הלא מבוטחת הגדולה ביותר, שלה חייבים 261 מיליון דולר. סיינס קפיטל מנג'מנט (Sciens Capital Management), שמחזיקה ב-87% מהחברה, הסכימה להגיש הצעות לרכישת הנכסים וחובות של החברה הנוגעים להסכמים קיימים.

"קולט נותרה פתוחה לעסקים", מסר קיית' מאיב, שאחראי על תכנית הארגון מחדש של החברה. לדבריו, התכנית תאפשר לה לבנות מחדש את המאזן שלה. לפי החברה, ההידרדרות במצב התרחשה בשל ירידה בביקוש לרובי ספורט ואקדחים מסחריים, בשילוב עם עיכובים במכירות לממשלה האמריקאית ולממשלות זרות.

קולט נקלעה לבעיות בנובמבר האחרון, אז קיבלה הלוואת חילוץ של 70 מיליון דולר ממורגן סטנלי על מנת שתוכל לעמוד בתשלומי הריבית.

החברה התפרסמה כבר במאה ה-19, אז המוצר הידוע ביותר שלה – אקדח קולט 45 היה האקדח הסטנדרטי של החיילים האמריקאים לאחר מלחמת האזרחים. האקדח זכה לתהילת עולם בזכות דמויות כמו הגנרל ג'ורג' פאטון וכן הונצח בשורה שלמערבונים בכיכובו של ג'ון ווין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות