אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: עובדות בפאב שהיה בבעלות אורן חזן טוענות שהטריד אותן מינית צילום: אלכס קולומויסקי

דיווח: עובדות בפאב שהיה בבעלות אורן חזן טוענות שהטריד אותן מינית

בתחקיר של הצינור בערוץ 10 פורסמו הערב עדויות של נשים שעבדו תחת חזן וטוענת כי הוא נגע בהן והעיר להן הערות בעלות אופי מיני. חזן: "מטרת ההאשמות הזולות נגדי - סיכול ממוקד"

15.06.2015, 21:10 | אורי תובל
הפרשות הדבקות לח"כ אורן חזן אינן מפסיקות לצוץ. בתחקיר של תוכנית "הצינור" בערוץ 10 פורסמו הערב עדויות של נשים שעבדו בפאב במלון פליישר בתל אביב בעת שהיה בבעלות חזן לפני מספר שנים. על פי העדויות, חזן נגע באותן נשים באופן מיני, התחכך בהן, העיר להן הערות מיניות וניסה ליצור איתן קשרים מיניים. לדבריהן, האווירה המטרידנית היתה ידועה וכל העובדים דיברו עליה, ואחד השותפים של חזן סיפר בכתבה שהנושא עלה בשיחה של השותפים עם חזן.

קראו עוד בכלכליסט

 אחת העובדות סיפרה כי כשחזן היה נכנס עמה לחלל קטן הוא היה מתחכך בה, נוגע במותניים ונצמד אליה, "כאילו בטעות, אבל זה היה כל הזמן. אין מצב שאורן עובר על ידך ולא נוגע בך". עובדת אחרת אמרה שכולם ידעו: "אורן מטרידן מיני, כשהוא שיכור הוא הוריקן. כולם ידעו שיש כאן פגע שצריך להתרחק ממנו".

ח"כ חזן. מכחיש את הטענות נגדו, צילום: אלכס קולומויסקי ח"כ חזן. מכחיש את הטענות נגדו | צילום: אלכס קולומויסקי ח"כ חזן. מכחיש את הטענות נגדו, צילום: אלכס קולומויסקי

המלצריות והברמניות סיפרו שהם הדחיקו את החוויה ואחת מהן הגדירה זאת כ"טראומה". עובדת אחרת סיפרה שכשנכנסה לעבודה במקום חברתה הזהירה אותה מחזן, ושתתכונן שהוא יתחיל איתה. "זה להגיע לעבודה ולדעת שבעל המקום יתחיל איתך. פחד להישאר איתו לבד, שהוא ישתכר ותהיי איתו לבד", אמרה. אחת העובדות סיפרה כי "הוא לא היה נותן לך ללכת בלי חיבוק. הוא תמיד ביקש נשיקה והיה מזיז את הראש כדי לקבל נשיקה על השפתיים. הוא התחכך כל הזמן ואומר 'זה לא הטרדה מינית'".

"הוא יכול היה לרקוד על הבר, להוריד חולצה ומכנסיים ולהישאר עם התחת בחוץ, מראה את החריץ", סיפרה עובדת. הן סיפרו כי הציע להן פעמים רבות לעלות איתו לדירה בבעלותו שהיתה מעל הפאב, שלדבריהן היתה דירת חדר עם מזרון על הרצפה. "הוא דיבר כל הזמן על הגוף של נשים, התנהגות של 'פימפ', וכדי לשמור את העבודה - צריך לספוג את זה", הוסיפה עובדת נוספת.

שותף בפאב סיפר כי הנושא עלה בשיחות בין השותפים עם אורן, שהסבירו לו שהתנהגותו מפריעה לעובדים ומעמידה אותם בסיכון. יש לציין כי בניגוד לטענות נגדו על שהתרחש בבורגס בבולגריה - שכמעט לא היה כיצד לחקור אותן מבחינה פלילית - עם העדויות החדשות על שהתרחש בתל אביב, ובהנחה כי לא עבר זמן ההתיישנות, את הטענות החדשות ניתן לחקור. 

ח"כ מיכל רוזין (מרצ) פנתה הערב ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין בבקשה שיורה לפתוח בחקירה פלילית נגד חזן בחשד למה ש"נראה לכאורה כהטרדות מיניות ומעשים מגונים לפי החוק למניעת הטרדה מינית".

בתגובה לתחקיר מסר אורן חזן: "לאחר שטענתם שאני סוחר סמים, סוחר נשים ואפילו מרגל, רק היה ברור וצפוי כי תבואו גם בסוג האשמות זול ונמוך כזה, שגם בו אין כל אמת, וכל מטרתו היא סיכול ממוקד, דורסני ולא הגון של קצין בחיל האוויר של צבא הגנה לישראל וחבר כנסת מכהן אותו הפכתם לשק החבטות שלכם"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות