אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל האוצר לשעבר דורון כהן מסיים במפתיע את תפקידו כמנכ"ל קרן קלע צילום: עמית שעל

מנכ"ל האוצר לשעבר דורון כהן מסיים במפתיע את תפקידו כמנכ"ל קרן קלע

כהן מונה לנהל את הקרן מקבוצת רוביקון של אמיר ברמלי רק בדצמבר האחרון. הוא יעבור לשמש כדירקטור בקלע. כהן: "לפרישה אין קשר לחקירת רשות ניירות ערך, מאמין בברמלי"

15.06.2015, 22:09 | רחלי בינדמן

דורון כהן, לשעבר מנכ"ל האוצר, מסיים את תפקידו כמנכ"ל קרן קלע הציבורית מקבוצת רוביקון של אמיר ברמלי ועובר לכהן כדירקטור בחברה. מדובר בעזיבה מפתיעה, שכן כהן מונה לתפקיד רק בדצמבר האחרון עוד כשהחברה הייתה שלד בורסאי  במטרה לנהל את פעילות החברה העתידית - בדגש על מתן מימון לעסקים קטנים ובינוניים.

קראו עוד בכלכליסט

לפני חודשיים התפוצצה חקירת רשות ניירות ערך כנגד קרן קלע, קרן פרטית שברמלי ביקש במקור ליצוק לתוך החברה הציבורית, אך בעקבות החקירה לא יעשה זאת, אלא יחל פעילות חדשה בחברה באותו התחום.

החקירה נסבה סביב חשדות כי ברמלי גייס לקרן מעל 35 משקיעים ללא פרסום תשקיף בניגוד לחוק ניירות ערך וכי העביר חלק מכספי המשקיעים להשקעות אחרות של רוביקון שלא קשורות למימון עסקים. בשיחה עם כהן בעקבות ההחלטה לפרוש מתפקיד המנכ"ל הוא הבהיר כי אין לכך קשר לחקירה וכי הוא מאמין בברמלי ובפעילות קרן קלע הציבורית ולפיכך יישאר כדירקטור. לטענתו, הפרישה נובעת מההבנה כי לא יוכל להתמסר לתפקיד לצד תפקידים נוספים שהוא ממלא.

יו"ר רוביקון אמיר ברמלי, צילום: עמית שעל יו"ר רוביקון אמיר ברמלי | צילום: עמית שעל יו"ר רוביקון אמיר ברמלי, צילום: עמית שעל

כהן שכיהן בעבר כמנכ"ל משרד האוצר וכמנהל רשות החברות הממשלתיות, מייעץ כיום למספר פירמות וארגונים.

את מקומו של דורון כהן תמלא יהודית רוזנברג צירט, שמכהנת מאז שנת 2012 כסמנכ"לית כספים וניהול סיכונים של קבוצת רוביקון. כמו כן, רוזנברג צירט מכהנת כיום גם כמנכ"לית חברות הבת של קבוצת העסקים, קפיטליקס ודאבל צ'ק. רוזנברג צירט כיהנה בעבר כסמנכ"לית השקעות בחברת דיסקונט ישראל שוקי הון המשמשת זרוע ההשקעות של בנק דיסקונט, וכן כאנליסטית בכירה בחברת "מידרו גבע"מ". רוזנברג צירט בעלת תואר שני במנהל עסקים בהצטיינות יתרה מאוניברסיטת בן גוריון. החברה דיווחה לבורסה כי רוזנברג-צירט תשמש כמנכ"לית.

מקרן קלע הציבורית נמסר כי כהן ביקש לסיים את תפקידו כמנכ"ל קלע השקעות לאור הפעילות הרבה שצפויה בקרוב בחברה, ומחייבת מינוי מנכ"ל במשרה מלאה. בישיבת הדירקטוריון, אשר אישרה את מינויו לדירקטור בחברה ואת מינויה של רוזנברג צירט למנכ"לית, ציין כהן כי רצונו לכהן כדירקטור היא הבעת אמון בחברה ובבעליה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות