אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט ננעלה בעליות שערים; מניית קומברס צנחה ב-11.1% צילום: רויטרס

דיווח שוטף

וול סטריט ננעלה בעליות שערים; מניית קומברס צנחה ב-11.1%

המדדים המובילים עלו בעד 0.6%. אבוט תתמוך ברכישת פריגו על ידי מיילן - טבע ירדה ב-0.5%, פריגו עלתה ב-4.3% ומיילן ירדה ב-2.1%. קצב אישורי הבנייה בארה"ב - בשיא של 8 שנים

16.06.2015, 23:01 | שי סלינס

דיווח שוטף מהמסחר באירופה ובניו יורק: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

דאו ג'ונס S&P 500 נאסד"ק פוטסי דאקס קאק

23:00 - וול סטריט ננעלה בעליות שערים: דאו ג'ונס ו-S&P 500 עלו ב-0.6% ונאסד"ק עלה ב-0.5%. המשקיעים התעלמו היום מהחששות לגבי המשך המו"מ בין יוון ונושיה, אך הם ממתינים לתוצאות דיוני ועדת המדיניות של הפד הנערכים במשך יומיים.

22:10 - שר האוצר האמריקאי ג'ק לו התקשר לראש ממשלת יוון, אלכסיס ציפראס, בבקשה להגיע לפשרה עם נושיה של ארצו - כך לפי הודעת דובר משרד האוצר של ארה"ב. לו אמר כי כישלון במו"מ בין הצדדים להגיע להסכם עלול לגרום לקשיים מידיים ליוון ולחוסר ביטחון באירופה ובכלכלה העולמית.

21:45 - הנפט מסוג WTI עלה ב-0.8% וננעל על 59.97 דולר לחבית. מדובר בעלייה ראשונה לאחר שלושה ימים של ירידות, בהם איבד הנפט 3% מערכו. הנפט מסוג ברנט ירד ב-0.4% וננעל על 63.7 דולר לחבית.. הזהב ירד ב-0.4% וננעל על 1,180 דולר לאונקיה.

20:50 - המדדים המובילים עושים דרכם ליום ראשון של עליות מזה 3 ימים.

 

בשוק הסחורות שומר הנפט על יציבות יחסית. החוזה העתידי על WTI עולה ב-0.5% ונסחר ברמה של 60 דולר לחבית עם מחזור מסחר הנמוך ב-28% מהממוצע. החוזה על הנפט ברנט יורד ב-0.5% ונסחר ברמה של 63.7 דולר לחבית עם מחזור מסחר הדומה לממוצע.

קומברס - מתרסקת בניו יורק, צילום: ערן גרנות קומברס - מתרסקת בניו יורק | צילום: ערן גרנות קומברס - מתרסקת בניו יורק, צילום: ערן גרנות

19:10 - נעילת מסחר חיובית בבורסות אירופה ביום מסחר שהחל בירידות חדות של מעל ל-1.5%. קאק בצרפת עלה ב-0.5% עם מחזור הגבוה ב-3% מהממוצע. דאקס בגרמניה הוסיף 0.54% לערכו עם מחזור הנמוך ב-7% מהממוצע ופוטסי בלונדון סיים את המסחר ללא שינוי עם מחזור הגבוה ב-4% מהממוצע.

מתגברות הירידות במניית קומברס - ללא דיווח מצד החברה.

18:45 - הורדת המלצה למניית טוויטר. בית ההשקעות MKM Partners הוריד את ההמלצה ל"נייטרלי" מ"קניה" ונימק את ההחלטה בחוסר היציבות של החברה לאור התפטרות המנכ"ל לפני מספר ימים. מחיר היעד של המניה נקבע על 39 דולר - בדומה למחיר השוק היום.

18:30 - איש העסקים דונלד טראמפ הכריז על כוונתו להתמודד לנשיאות ארה"ב ב-2016 מטעם המפלגה הרפובליקנית. ההכרזה התקבלה במסיבת עיתונאים שקיים בגורד השחקים במנהטן שקרוי על שמו. טראמפ הוא המועמד ה-12 לראשות המפלגה, ולדבריו, "ארצנו צריכה מנהיג דגול באמת".

 

 

 

18:05 - מניות ישראליות בולטות במסחר - קומברס, ורוניס, טבע, בריינסטורם

16:45 - אבוט, חברת התרופות האמריקאית המחזיקה ב-14.5% ממניות מיילן, תתמוך ברכישת פריגו על ידי מיילן - כך, על פי החברה עצמה. המשמעות היא כי הסיכוי שבעלי המניות של מיילן שתתכנס בחודשים יולי-אוגוסט תאשר את העסקה עולה באופן משמעותי, כאשר מיילן זקוקה לאישורם של כ-50% מבעלי המניות. עם זאת, עדיין לא מדובר בסוף פסוק מאחר והצעתה של טבע לרכישתה של מיילן משקפת פרמיה אטרקטיבית של כ-48% על מחיר המניה של מיילן לפני שהחלו השמועות על רכישתה על ידי טבע, כך שככל הנראה בעלי מניות רבים יתנגדו להצעה לרכישתה של פריגו ויעדיפו את רכישת מיילן על ידי טבע.

 

16:20 - קצב הנפקת אישורי בנייה, המייצגים סימן לביקוש עתידי, טיפס במאי ב-11.8% ל-1.28 מיליון אישורים - השיעור החד ביותר מאז אוגוסט 2007. מספר האישורים לבניית בתים פרטיים עלה ב-2.6% לשיעור שנתי של 683 אלף, בעוד שמספר האישורים לבניית בניינים טיפס ב-26% ל-557 אלף. 

עוד פורסם כי התחלות הבנייה בארה"ב ירדו בשיעור של 11.1% במאי לקצב שנתי של 1.04 מיליון יחידות, האטה לעומת הזינוק באפריל, אז נרשם קצב התחלות הבנייה המהיר ביותר מאז שלהי 2007.

 

15:10 - מנהיגי האיחוד האירופי עשויים לקיים פגישת חירום ביום ראשון או שני הקרובים, זאת אם לא תחול התפתחות במשא ומתן עם יוון בפגישת שרי האוצר של גוש היורו ביום חמישי, כך לפי דיווח בפיננשל טיימס. הרעיון לקיים פסגת מנהיגים עלה לנוכח התגברות החששות כי לא יושג הסכם שיפרוץ את המבוי הסתום הנוכחי בין אתונה והנושים. על פי שני בכירים באיחוד האירופי, הרעיון לפסגה הוצע כבר ביום שני לאחר קריסת השיחות להשגת הסכם שיאפשר הזרמת 7.2 מיליארד יורו ליוון, שיעזרו למדינה להימנע מחדלות פירעון.

 

מימין שר האוצר של יוון יאניס ורופקיס וראש הממשלה אלכסיס ציפרס, צילום: אי פי איי מימין שר האוצר של יוון יאניס ורופקיס וראש הממשלה אלכסיס ציפרס | צילום: אי פי איי מימין שר האוצר של יוון יאניס ורופקיס וראש הממשלה אלכסיס ציפרס, צילום: אי פי איי

 

13:15 - החוזים העתידיים על המדדים המובילים בניו יורק מראים על יום נוסף, השלישי ברציפות, של ירידות שערים במדדים המובילים. החוזים על דאו ג'ונס, נאסד"ק ו-S&P 500 מאבדים 0.5% מערכם. ברקע למסחר המשבר בשיחות בין יוו לנושים וכינוס ועידת השוק הפתוח של הפד שבסיומה תתפורסם החלטת הריבית.

באירופה מתנהל המסחר בירידות של מעל ל-1%. הבורסה באתונה ממשיכה את המגמה השלילית ויורדת ב-3.3%. בשוק הסחורות הנפט נסחר בעלייה קלה של 0.5% ברמה של 60 דולר לחבית.

13:00 - אתמול בורסות ניו-יורק ננעלו בירידות על רקע משבר החוב של יוון באירופה והירידות בכל העולם: דאו ג'ונס איבד 0.6%, S&P 500 ונאסד"ק ירדו ב-0.4%.

ג ג'נט ילן | צילום: בלומברג ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות