אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט: מנוע החיפוש בינג יוצפן במלואו צילום מסך: Bing

מיקרוסופט: מנוע החיפוש בינג יוצפן במלואו

בקרוב תצפין החברה את כל החיפושים שמבצעים משתמשי בינג, מה שיהפוך את השימוש למאובטח במיוחד ויצמצם איומי סייבר. עם זאת, השינוי צפוי להשפיע על חברות שמנתחות נתוני גלישה

16.06.2015, 13:49 | רפאל קאהאן

מיקרוסופט הודיעה אתמול (ב') כי החל מהקיץ הקרוב, היא תצפין את החיבור אל מנוע החיפוש בינג. מדובר ביישור קו עם גוגל שבוצע לאחר שלוש שנים: ענקית האינטרנט הצפינה את מנוע החיפוש שלה עוד ב-2012.

קראו עוד בכלכליסט

המהלך צפוי להיות שקוף לרוב המשתמשים של בינג; בעלי אתרים ואנשי SEO ייאלצו לשנות את הדרך בה הם מנתחים טראפיק. במיקרוסופט הבטיחו כי למרות שלא ניתן יהיה לצפות במידע, התנועה עדיין תכיל מידע שיזהה את המקור שלה, במקרה הזה מבינג.

בינג עובר לחיבור מוצפן, צילום מסך מיקרוסופט bing.com בינג עובר לחיבור מוצפן | צילום מסך מיקרוסופט bing.com בינג עובר לחיבור מוצפן, צילום מסך מיקרוסופט bing.com

מנוע החיפוש של מיקרוסופט אינו פופולרי כמו המתחרה מבית גוגל: בארה"ב הוא מייצג כ-29% מתנועת הגולשים, כאשר חלק גדול מהם מגיע משאילתות חיפוש של משתמשי יאהו שמשתמשת בשירותי בינג להפעלת שירות החיפוש שלה.

עם זאת, הצהרת הכוונות של מיקרוסופט להתמקד בשירותים מבוססי ענן מכריחה את החברה להשקיע בחיבור מאובטח. כך היא תוכל למנוע מגורמים לא רצויים לנסות ולפגוע בקהל המשתמשים שלה. זאת ועוד השימוש בחיבור מאובטח הפך בשנים האחרונות להכרח עם התגברות המודעות של המשתמשים לפשעי סייבר וגניבת מידע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות