אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל וירטואלי: מיקרוסופט מדגימה כיצד פורץ מיינקראפט לעולם האמיתי

אל וירטואלי: מיקרוסופט מדגימה כיצד פורץ מיינקראפט לעולם האמיתי

ענקית התוכנה חשפה את יכולות משקפי המציאות המוגברת הולולנס - ואת החיבור של המוצר עם המשחק מיינקראפט, שמאפשר להצמיח מודלים תלת ממדיים על השולחן בסלון ולשלוט בעולם שיצרתם כמו אלוהים - בדיבור או בתנועה

16.06.2015, 15:26 | הראל עילם
רבים בתעשיית המשחקים הרימו גבה כאשר מיקרוסופט רכשה בספטמבר שעבר את מוג'אנג, מפתחת מיינקראפט, ב-2.5 מיליארד דולר. בינואר, מיקרוסופט הסבירה כי הרכישה משתלבת בפרויקט הולולנס, משקפי המציאות המוגברת שלה. לרגל פתיחת תערוכת המשחקים E3 הציגה מיקרוסופט את החזון השילוב הזה - והוא מרהיב.

קראו עוד בכלכליסט

בחרה הדגימה כיצד העולם הוירטואלי העצום של מיינקראפט הותאם לממשק ההולוגרפי של המשקפיים. בהדגמה בת כמה דקות, המשתמש עמד על הבמה והראה כיצד הוא יכול למשל לראות את עולם מיינקראפט ממבט על או מגוף ראשון, וכיצד הוא יכול למקם את המשחק בשדה הראיה שלו על גבי קירות או אפילו משטחים קיימים - כגון שולחן עבודה.

השחקן יכול לשלוט במשחק ובעולם על ידי תנועות ידיים ופקודות קוליות. בהדגמה, השחקן פנה לשולחן עבודה פנוי וקרא "צור עולם". מזווית הראיה שלו, המשקפיים הראו לו כיצד עולם פנטזיה שלם במיינקראפט בוקע מתוך השולחן כאובייקט תלת ממדי לכל דבר. השחקן יכול להסתובב סביב השולחן כדי לראות את העולם מכל זווית אפשרית ולהניע את ראשו כדי לשנות את זווית המבט.

השחקן אפילו יכול להושיט יד ו"לגעת" באובייקטים הוירטואליים בעולם, ולתמרן אותם כאילו הם שם - המשקפיים בבירור כוללים סט של מצלמות קדמיות בדומה לקינקט שמנטר את תנועות היד של המשתמש ומתרגם אותם לפקודות. המשחק גם מקבל פקודות קוליות, כך שהשחקן למשל יכול להורות על שינוי זווית מצלמה, זום פנימה או החוצה, או מכת ברק שיכולה לשנות דברים בעולם.

משתמש שהכל נעשה בדברו

הרעיון הוא שבמבט העילי השחקן הצופה מתפקד כאלוהים - ויכול לשנות ולהרוס את העולם. שחקנים אחרים, שאינם בעלי הולולנס, יכולים לשחק במשחק מגוף ראשון או שלישי כרגיל, ואז השחקן "מעליהם" יכול לסייע להם - למשל על ידי כך שהוא בוחן את העולם מזוויות אחרות שהם לא מסוגלים אליהם ומציע להם להיכן ללכת.

החברה לא ציינה מתי המשקפיים יגיעו לשוק וכמה יעלו, אבל מכיוון שמשקפי ההולולנס הן חלק אינטגרלי מאסטרטגיית ריבוי הפלטפורמות של מיקרוסופט עם ווינדוס 10 (שכוללת את משקפי המציאות המדומה של אוקולוס במסגרת שיתוף פעולה החדש בין החברות), בהחלט יתכן שהמשקפיים יהיו זמינות בשנה הקרובה. פרטים נוספים צפויים להיחשף במיינקון, כנס מיינקראפט השנתי שיערך ב-4 ביולי בלונדון.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות