אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המעסיק החברתי 2015: מתחרים על שילוב עובדים צילום : משה שי

המעסיק החברתי 2015: מתחרים על שילוב עובדים

התחרות של כלכליסט וקרן מעגלים תתמקד השנה בשילוב אוכלוסיות בתת־תעסוקה

17.06.2015, 09:26 | גיל קליאן
תחרות המעסיק החברתי של "כלכליסט" וקרן מעגלים לשנת 2015 יצאה לדרך, זו השנה השנייה ברציפות. בשנה שעברה זכו החברות אסם במקום הראשון, אינטל במקום השני ותעשיות אבן וסיד במקום השלישי. השנה, הניקוד ישים דגש מיוחד על נושא הגיוון - כלומר שילוב עובדים מאוכלוסיות הסובלות מתת תעסוקה בחברה - קבוצות כמו נשים, ערבים, חרדים, אתיופים, בני 45 פלוס ובעלי מוגבלויות. נושא זה הוגדר כנושא המרכזי של התחרות השנה, בין השאר על רקע מהלכים כצו ההרחבה שמחייב את כל המעסיקים להעסיק בעלי מוגבלויות ברף מינימלי של 3% ממצבת כח האדם.

יפה ויגודסקי, יו"ר קרן מעגלים, צילום: נמרוד גליקמן יפה ויגודסקי, יו"ר קרן מעגלים | צילום: נמרוד גליקמן יפה ויגודסקי, יו"ר קרן מעגלים, צילום: נמרוד גליקמן

בצוות השופטים ישבו עורכת "כלכליסט" גלית חמי, יו"ר קרן מעגלים יפה ויגודסקי, מנכ"ל התאחדות התעשיינים אמיר חייק, ראש המרכז לאחריות חברתית ותאגידית בביה"ס למנהל עסקים של המכללה למנהל עמירה דותן וסמנ"כל משאבי אנוש בטבע לשעבר איקה אברבנאל, המומחה למשאבי אנוש ואינטגרציה של ארגונים. התחרות תלווה בידי רואה החשבון אורן גרופי, שותף במחלקת אחריות תאגידית ב־KPMG סומך חייקין.

השיפוט בתחרות יתבצע על ידי שאלון שמועבר לחברות וכולל כ־60 שאלות תחת חמישה פרקים. המטרה בשאלות היא ליצור תשובות כמה שיותר כמותיות כדי לייצר השוואה אפקטיבית בין החברות שמשתתפות בתחרות ולנסות למדוד את השיפור שלהן משנה לשנה. לאחר קבלת ניקוד מספרי מגיע שלב המצגות של החברות מול השופטים, כאשר השופטים צריכים לנקד את החברות על סמך התרשמותם מהחברה ושאלות ספציפיות לבכירים - ולתת ניקוד לכל חברה על סמך כל אחד מהפרקים בשאלון. ההכרעה העיקרית היא על סמן נתוני השאלון המספריים.

בשינויים בשאלון מול שנה שעברה נוספה למשל שאלה שבוחנת מה ההבדלים בין התנאים שמקבלים עובדים שכירים בחברה לעומת עובדי קבלן, כמו גם תנאים שמקבלים עובדים שאינם ישראלים ושהגיעו לחברה תחת תוכנית רילוקיישן. נושאים נוספים שנבדקים הם פערי שכר, תוכניות קידום עובדים, השקעה בהדרכות ופיתוח כישורים נוספים לעובדים, תנאי העסקה וסביבת עבודה.

בנוסף השתנו תנאי הסף להתמודדות: הכמות מינימלית של עובדים בארגון עלתה מ־100 ל־200, ותנאי הסף לרווחיות בשלוש שנים הוחלף ברף מינימלי של מחזור פעילות שנתי של 50 מיליון שקל בשנה. תנאי סף נוסף חדש הוא הימצאות של 90% מהעובדים לפחות ביחסי עובד מעביד (כלומר לא עובדי קבלן), הימנעות מהסדר חוב בשלוש השנים האחרונות והעדר הערת "עסק חי" בשנה האחרונה.

"קרן מעגלים ו'כלכליסט' שותפים לאותו חזון, שבבסיסו עומד הרצון של כל אזרח לחיות ולהתפרנס בכבוד בארצנו", אמרה יו"ר קרן מעגלים יפה ויגודסקי. "ולכן אנו מקיימים שנה שנייה ברציפות את תחרות המעסיק החברתי של ישראל, שמטרתה לרתום מעסיקים לשמר עובדים בדרכים מגוונות ויצירתיות, שהמרכזית שבהן היא מתן הכשרות מקצועיות במימון המדינה".

המועד אחרון להגשת מועמדות הוא 28 ביוני. ההכרזה על הזוכים תתקיים במסגרת הוועידה הכלכלית הלאומית של "כלכליסט" שתיערך ב־2 בספטמבר.

פרטים מלאים אודות התחרות ותנאי השתתפות ניתן למצוא כאן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות