אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטק פארמה סירבה להשקעה של 20 מיליון דולר מקרן אמריקאית

בלעדי לכלכליסט

אינטק פארמה סירבה להשקעה של 20 מיליון דולר מקרן אמריקאית

מפתחת גלולת האקורדיון, שתנסה לגייס בנאסד"ק 46 מיליון דולר, דחתה הצעה להשקעה שהותנתה בביטול ההנפקה. השוק לתרופה לפרקינסון צפוי להגיע ל־2.8 מיליארד דולר ב־2019

18.06.2015, 08:06 | ניר צליק

אינטק פארמה, הנמצאת בדרך להנפקה בנאסד"ק, סירבה להצעת השקעה של 20 מיליון דולר, כך נודע ל"כלכליסט". חברת פיתוח התרופות הישראלית קיבלה את ההצעה מקרן אמריקאית מבוסטון, שהביעה רצון להשקיע בה באופן פרטי וביקשה כי תוותר על ההנפקה. אולם נראה כי אינטק נחושה בדעתה להפוך לחברה ציבורית בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

לפני שבוע הגישה אינטק תשקיף לקראת הנפקה בנאסד"ק, ובכוונתה לגייס 46 מיליון דולר באמצעות בנקי ההשקעות רות' קפיטל ומקסים. אך בתחילת השבוע פרסמה החברה כי תזדקק לכ־20 מיליון דולר נוספים כדי להשלים את פיתוח גלולת האקורדיון לטיפול בחולי פרקינסון. כבר ב־2013 בחנה אינטק פארמה אפשרות להנפקה בנאסד"ק, אבל תגובות השוק הבהירו שהיא אינה בשלה למהלך כזה, והוא נדחה.

חברת הביומד שבניהול זאב וייס פיתחה שיטה להשבחת תרופות קיימות באמצעות שילובן בגלולת אקורדיון. מדובר בטכנולוגיה מוגנת פטנט, המאריכה את משך הספיגה של תרופות באמצעות השארתן בקיבה לפרקי זמן ארוכים. ההתוויה המתקדמת ביותר של החברה היא גלולת האקורדיון לחולי פרקינסון, מחלה שבה לוקים יותר מ־2.7 מיליון איש בארה"ב, ביפן ובחמש המדינות הגדולות באירופה. לפי נתוני דטה מוניטור, שוק התרופות למחלת הפרקינסון במדינות אלה צפוי להגיע ל־2.8 מיליארד דולר ב־2019.

בתחילת השנה קיימה טבע מגעים עם אינטק פארמה למסחור הגלולה שלה, אולם המגעים לא הבשילו לכדי הסכם נוכח הצפי להגעת הגלולה לשוק רק אחרי 2020.

באפריל 2015 החלה החברה במו"מ עם חברת תרופות בינלאומיות לפיתוח גרסת אקורדיון עבור התרופה שלה. אינטק פארמה צפויה לקבל מיליון דולר על המחקר והפיתוח, ובהמשך תקבולים של עד 150 מיליון דולר בהתאם לעמידה באבני דרך רגולטוריות. להערכת החברה, המגעים יימשכו כמה שבועות. הטכנולוגיה של אינטק עשויה לקסום גם לחברות שקרובות למועד אובדן הפטנטים על תרופות המקור שלהן. זו תסייע להן להציג ספיגה טובה ויעילות גבוהה יותר מול הגרסאות הגנריות.

מאינטק פארמה נמסר כי החברה אינה מגיבה לשמועות.

גיורא קרני גיורא קרני גיורא קרני

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות